Yatırım yapmaya başla!

McLaren’in Özel Operasyon Birimi Olan MSO’nun 11. Senna’ya Tarifsiz Dokunuşları!

Formula 1 Pilotu Ayrton Senna adına sadece 500 adet üretilen modelin 2. en özeli Suudi Arabistan'a gidiyor!
McLaren’in Özel Operasyon Birimi Olan MSO’nun 11. Senna’ya Tarifsiz Dokunuşları!

McLaren MSO‘sunun yine güzel bir eseri ile karşı karşıyayız. Süper spor araba konusunda son zamanlarda mübalağasız en iyi çıkış yapan ve adından söz ettiren şirket McLaren‘dır. MSO’nun ne olduğunu söylersekte, resmi olarak 2011 yılından itibaren McLaren müşterilerine en özel sunumlar yapan bir yan birimdir.

İyi yetiştirilmiş uzmanların bir deneyim örneğini daha şimdi görmekteyiz. Hem de marka tarihinin en hızlı ve özeli olan Senna üzerinde.

11 Şasi Numaralı Senna’dan Dünyada Bir Tane Daha Olmayacak!

11. Şasi Numaralı Senna'dan Dünyada Bir Tane Daha OlmayacakMcLaren’in 500 adet sınırlı üretime tabi tuttuğu Senna’sının 11. üyesine daha da özel uygulamalar yapıldı. Çünkü sahibi öyle istemiş. McLaren’in 500 bin dolar karbon paketli hiper aracı, Arabistan’dan bir kişi tarafından satın alınmış. Konu Araplar olunca da ayrıcalıklarını belli edecek dokunuşlar olması gerekiyor.

Sanırız sahibi “11” rakamına karşı bir tutkusu var. Denilene göre Senna’yı alan kişi 11. Mercedes SLR McLaren, 11 numaralı McLaren  P1‘e ve devamında 11 rakamını taşıyan farklı araçlara da sahip olduğu söylendi.

Karbon Fiberin Dans Ettiği Senna’nın Rengi Çok Özel

Senna’nın bu zamana kadar ilk lansman rengi turuncu  ve Amerika’ya yollanan yeşil rengiyle görmüştük. MSO, müşterisine Bianco Fuji ve Electric Blue kodlu kaporta renklerinde Senna’yı boyamış.

Aracın karoseri büyük oranda karbon fiber maddesinden imal edildi. Çoğunluklu olarak ön ve arka çamurluk kısımları beyaz ton olan Bianco Fuji düşünülmüş. Tavan ve kaput ucu ile tampon şeridine Electric Blue rengi verilmiş.

4.0L’lik bir V8’e sahip olan Senna, düşük ağırlık oranlarına sahip ve 789 ps gücüyle müthiş hız rakamlarını verebilmekte.

Kalan diğer 499 tanesinin bir tanesinin de özel olduğunu biliyoruz. Yani 488 adet Senna’nın özelleştirilip özelleştirilmediğini belli değil. Kısaca, bir kez daha insanların “özele özel uygulaması” huylarından vazgeçmediğini görüyoruz. Sizce böyle bir McLaren alma olasılığınız olsa hangi renk kombinleriyle isterdiniz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum