Yatırım yapmaya başla!

Auris’in Amerika Yüzü Corolla Hatchback iM’ın Detayları Gösterildi.

Auris'in Amerikalı kuzeni Corolla hatchback tanıtıldı. Ve Auris'in iç mekan detayları hakkında da ön bilgilendirme yapılmış oldu!
Auris’in Amerika Yüzü Corolla Hatchback iM’ın Detayları Gösterildi.

Toyota’nın genç kısım insanlara yönelik sunduğu markası Scion’nun iM’ı, son neslinde Corolla hatchback olarak sahnelerde yerini aldı. Geçtiğimiz günlerde Toyota, New York Fuar alanına büyük bir yumurta getirmişti.  Ve yumurtadan ne çıkacağı sanırım belli oldu. Auris’in kuzeni olan Corolla iM, detaylarıyla farklı olduğunu bizlere kanıtladı.

Corolla hatch gelecek sene TNGA platformunda üretim sürecine alınacak. Cenevre’de gösterilen Auris’in iç mekanına dair bir şey gösterilmemişti. Baktığımızda yeni Corolla iM’in sade, işlevsel ve güne uyarlanmış kokpitini görüyoruz.

Toyota’nın son teknoloji ışığında geliştirdiği TNGA platformu yeni yapılı aracında oldukça farklı detaylara parmak basmasını sağlamış. Ve en önemlisi eskisine göre daha fazla hacimler sunacak olması.

Yeni nesil Corolla hatchback boyut rakamlarında iddialı.

Yeni üretim planlamasına geçişle birlikte Corolla, 38 mm daha uzun karoser, 30 mm gibi daha fazla genişlik ve 25 mm alçaltılmış tavan yapısıyla gelecek.

Hazırlanan yeni 2.0L motorla herşey daha ergonomik olmuş.

Geliştirilen teknoloji yanında 2.0L’lik Corolla iM’ın 1.8L motordan alınan verilerle aynı olacağı söylendi. Ayrıca eski üniteye göre daha sesiz ve kapladığı alanın daha az olduğunu dip not olarak aktarıldı. Yine Auris’te de düşünülen CVT şanzımanla aktarımlar olacak.

Merak ettiğimiz Auris iç mekanına buradan da bakabilirsiniz.

En başta kabin içi yaşam alanlarında hacim konusunda iyileştirilme yapıldığını söyleyelim. Eski tarzları tamamen bitiren Toyota, crossover yapıda liderliği ele geçiren CH-R‘dan alıntılar olduğunu görüyoruz.

Dijital geliştirmeler dikkat çekiyor.

Direksiyon yapısının ve kumanda bölge diziliminin değişmesi dışında, gösterge paneli de daha soft havada gözüküyor. Üst kısımda 8″ geniş bilgi ekranı verilmiş.

Ancak yeni ekran v3.0 ile Apple CarPlay uyumluluğunda olup, Android Auto için bir geliştirme yapılmamış. Qİ kablosuz şarj ve JBL’in 800 watt‘lık ses sistemi dikkat çekenler arasında.

Son güvenlik sistemlerinin hepsi Corolla iM’da!

Toyota’nın yeni platformla zenginleştirdiği Safety Sense 2.0 standart olarak geliyor. Yeni şerit takip asistanı ile kara yolu çizgisi olmasa bile bir önceki aracın yolunu takip edebilmesine dayanan akıllıca bir gelişim sunuyorlar.

Kör nokta tespit monitörü ile gelen Corolla’da kafanızda olan güvenlik önlemlerini standarta bağlandığını diyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum