Yatırım yapmaya başla!

Hennessey’in Heritage Edition F-150’si Ford GT Supercar’dan Daha Güçlü!

Dünyanın en hızlı otomobilinin çalışmalarını sürdüren Hennessey, yine bir Ford modelini çok güçlü drag yarışçısı moduna sokmuş!!!
Hennessey’in Heritage Edition F-150’si Ford GT Supercar’dan Daha Güçlü!

Kısa sürede dünya çapında üne kavuşan modifiye şirketi ABD’Lİ Hennessey, güç gösterilerine devam ediyor. Şirketin F-150’si, Ford’un 60’lı yıllardan esinlenerek, 24 Le Mans yarış zaferleri anında çıkardığı 2018 GT’den esinlenilmiş. En azından F karoseri bizi bunu düşünmemize itiyor. Son şekliyle gönülleri fetheden F’in, Harley Davidson Editon ile nasıl bir şekle büründüğünü görmüştük.

Eline geçen herhangi bir aracı hayal edemeyeceğiniz güç ve hızlara getiren Hennessey, Le Mans geleneğini geniş gövde de devam ettirmiş. Aşağıda yer vereceğimiz motor güçleri, spor arabaların gıpta edeceği rakamlara getirilmiş. Hızlıca yakışıklı V8 kamyonette neler yapılmış bakalım.

Standartında ürkütücü olan bir yapıdan nasıl daha fazla çıkarıldığının resmine bakıyoruz!

Takımın son parçası F-150, kırmızı renginin üzerine klasik Mustang süslemeriyle götürülmüş. C tipi farlarının arasına giren ızgara, renk ve logo bakımından değişmiş. Asi kimliğini kaybetmeyen dev Ford’un tampon kısımları, beyaz şeritlere sahip.

Ortalama bir insan boyundan yüksek olan kaputunda, aşağı kısımlardan gelen beyaz Shelby tarzı beyaz şeritler bulunuyor.

Hennessey motor bilgisi vermese bile tipten aracın hızlı gidebileceği anlaşılıyor. 1 kapı numaralı çalışmada Sport Kit Upgrade ve Off Road Upgrade şeklinde iki versiyon tipi hazırlanmış.

Çalışmanın ilk adımında performans lastikleri takılmış. Sallanma çubukları ve Brembo fren sistemi ile donatılmış. Tam bir Amerikan Style 22 inçlik jantları da gösterişine en çok katkıda bulunan parça olmuş.

Hennessey Ford F-150 GT çalışmasının ikinci etabında off road seçeneği hazırlanmış.

Bir takım sis farları takviyeleriyle modifiye edilen kamyonete daha araziye uygun olacak 20 inç 10 kollu jantlar takılmış. Değişime süspansiyonda dahil edilmiş. Kamyonette ekstra dengeleme kiti ile sunuluyor.

F-150 versiyonlarındaki parça değişimleri ardından karoser 7.62 cm daha yüksek duruyor.

Fazla mesai harcanarak imal edilen F-150 Raptor’un kıskanacağı kısma bakalım.

Süper spor otomobil sınıfındaki Ford GT’yi 647 ps güç üreten bir 2.9L Süperşarj motor besliyor. Otomotiv içerisinde “deli işi” hareketleriyle ünlü Hennessey, Ford F-150’e 5.0L V8’in geliştirilerek 757 ps’e çıkartılmış şekliyle veriyor!

Artırılmış takviye basınç ögeleri, büyütülen intercooler, yüksek akışlı hava indüksiyonu, yakıt enjektörleri ve yakıt sisteminin hepsi yükseltilmiş. Sonuç da zaten ortada! Hennessey’in kırmızı beyaz kahramanını siz nasıl buldunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum