Paylaşım
in G+

Ford Avrupa Pazarı için Focus Wagon Active’i Gösterdi!


 

Ford'un Avrupa pazarına hazırladığı Focus Active Wagon'un ilk görsel ve bilgileri verildi!

Geçtiğimiz Nisan ayında Focus 4. nesliyle çıkışını yapmıştı. Sınıfının en iddialı modeli olan serinin, ilk hatchback ve wagon türevleri tanıtılmıştı. Modern hatlara kavuşturulan Focus, teknolojik alandaki yetenekleri sayesinde bile tercih sebebi olabilirdi. En yakın rakipleri Golf ve Corolla ile daha sağlam bir mücadeleye giren Focus’un wagondan yükseltilen Active’si hakkında bazı detaylardan bahsedildi.

Yenilikleri elinden bırakmak istemeyen Ford, sınıf içerisinde daha farklı hareketler yapmak istemiş. Müşterilerinin geri dönüşlerine de dikkat çeken şirket en son Çinlilerin sevmediği yeni araç kokusu olayına çözüm getirdiğini söylemişti. Şimdi, Avrupa’da satış çıkacak Active Wagon’un genel özelliklerinden bahsedelim.

Focus Wagon’un Active dönüşümü birkaç plastik parçalayla sağlanmış!

Ailenin son üyesi modifiye edilmiş bir şasi üzerine konumlandırılmış. Turuncu seçilen lansman renginin hoş durduğunu da ayrıca belirtelim. İlk bakışta da sportif enerjiyi etrafına yayan Focus Active Wagon tamponu gümüş çıtalarla desteklenmiş.

Led aydınlatmalar farın içerisinde ve farklı bir desende duruyor. Izgarada mat siyah renk kullanılması uyum açısından iyi olmuş.

Active’nin profiline de ön kısımdan uyarlanarak devam edilmiş.

5 kollu jant tipi eşsiz duruyor. Aracın zemin aralığı revize edilen süspansiyonla biraz daha fazlalaştırılmış. Yine alt kısımda gümüş çıtayı görüyoruz. Onu arazi aracı gibi gösteren plastik dodikler de fena durmuyor.

Focus Active Wagon iç mekanına özel eklemeler yapılmış.

Konforu yükseltilen bolstered koltuklar, mavi dikişlere sahip direksiyon simidine sahip. Klima ve dokunmatik ekran gibi ayrıntılar standart Focus’larla aynı.

Ford, farklı modlar koymayı ihmal etmemiş.

Normal Focus’un Normal, Sport ve Eco sürüş modlarına ek olarak Active modelinde çamur, kar, buz ve kum zeminler üzerinde iyi çekiş için Slippery ve Trail modlarını getirmiş.

2019 Ford Active Wagon’da 4 motor seçeneği ile sunulacak.

Benzinli Ecoboost üç silindirli turbo beslemeli ünitenin 1.0L 125 ps, 1.5L 150 ps versiyonları hazırlanmış. Öte yandan EcoBlue dizel motorlar 1.5L 120 ps ve 150 ps seçenekleriyle alınabilecek. Muhtemelen dizellerde 2.0L’de seçeneklere eklenebilir.

Yeni kasa tipine kavuşan Focus’un satışlarına yakın zamanda başlanacak. Active Wagon, düşünülenin aksine Avrupa pazarına hazırlanmış bir araçtır. ABD pazarına gönderimlerinin olmayacağı söylendi.

Dizel konusunda hassas davranan Ford, motorlarının emisyon değer ölçümlerini de vermiş. NEDC tarafından ölçülen karbonmonoksit değeri ortalama 3.5L yakıt ortalamasında 93 g/km CO2 salındığı bildirildi. Focus’un 4×4 seçeneği olmayan Active Wagon hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir?

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı