Yatırım yapmaya başla!

Bugatti’nin Son Hipercarı Divo’ya Şimdiden Farklı Yorumlar Gelmeye Başladı!

Bugatti'nin Chiron üzerine geliştirdiği Divo'nun pist tipine farklı yorumlar geldi!
Bugatti’nin Son Hipercarı Divo’ya Şimdiden Farklı Yorumlar Gelmeye Başladı!

Haziran ayından itibaren ufak kesitlerle çıkışı haber verilen Bugatti’nin yeni hiper otomobili Divo‘nun birileri tarafından hemen farklı şekilde yorumlanmış. 3 günce önce tanıtımı yapılan hiper spor araç bu sefer farklı bir amaç için tasarlanmış.

Divo her sene heyecanla beklediğimiz Pebble Beach organizasyonu kapsamında dünyaya gösterilmişti. Bugatti’nin son çıkan hipercarlara yönelik “ses kesme” düşüncesiyle üreteceği Divo’dan yalnızca 40 adet olacak.

Bugatti Divo Chiron Üzerine Geliştirilen Bir Model Oldu!

Bugatti Divo Chiron Üzerine Geliştirilen Bir Model OlduHipercarın tamamen özgün şekilde tasarlanmış bir araç olduğunu söylenemez. Baştan da Chiron gibi ama daha agresif olacağı söylenmişti. O yüzden gövde bileşenlerinin akustik halleri büyüleyici duruyor.

Divo bizlere aslında Ferrari’yi anımsatıyor. İtalyan üretici markasının en özel serisi olan Enzo sonrasında FXX Serisi‘ni ortaya çıkarmıştı. Bu kısmı Chiron olarak düşünebiliriz. Ferrari daha da hızlı ve pistlere yönelik olarak FXX-K’yı göstererek olaya nokta koymuştu.

Bugatti’nin tam olarak yaptığı aslında bu! En büyük fark ise Divo’nun FXX-K’dan 30 km daha hızlı olması.

Fransız Divo Asfaltı Yakacak Kadar Yüksek Güç Üretebiliyor!

Fransız Divo Asfaltı Yakacak Kadar Yüksek Güç ÜretebiliyorChiron’dan geçirilen W16 motor yine 1500 beygir güçle beraber 1600 nm tork üretiyor. Nardo pisti denemlerinde Divo’nun Chiron’dan 8 saniye daha hızlı olduğu kaydedilmiş. Daha hızlı olmasının nedenlerine; ekstra gelen aerodinamik parçaların motorun daha verimli soğumasını sağlaması ve aracın hafifletilmesi demek mümkün!

Özel araç, 500 adetlik Chiron üretiminden ayrı tutuldu. Yani 40 adet Divo ile birlikte toplamda 540 adet olacak.

Farklı renklendirilmelere maruz bırakılan Fransız hiper otomobilin özellikle iç mekanındaki turkuaz rengin Alkantra ile birleşimi söz bırakmıyor. Kesinlikle pahalı duruyor!

Divo oluşturulurken Chiron’un iç ve dış yapısındaki bazı malzemeler listeden çıkartılmış. Pistlere odaklı düşünüldüğü için ses yalıtım malzemeleri olmak üzere bazı önemsiz ögeler araçtan çıkartılmış. Bu da 35 kg’lık ağırlık tasarrufu sağlamış.

Divo 380 km/h Sürat Üzerine Çıkamayacak!

Divo 380 km/h Sürat Üzerine ÇıkamayacaChiron’nun 420’ye çıkabildiğini birçok kere söylemiştik. Peki Divo neden 380 km‘yi geçemeyecek! İşin aslı neden hız limitinin 40 km aşağıya çekildiğini kimse bilmiyor. Güvenlik için diyebiliriz aslında. Hafifleyen karoser belki de +400 km/h süratlere uygun değil.

Divo şimdilik hiper otomobil kavramının lideri konumunda duruyor. Bugatti bu hareketi büyük ihtimal, karşısına çıkarılan rakiplerine göz dağı vermek için yaptı. Bunu yaparken de değerine 5.8 milyon dolar etiketini yapıştırdı. Sizce Bugatti’nin Divo hareketi nasıl olmuş? Yukarıdaki videodan Le Mans tipinin tasarım aşamalarına bakabilirsiniz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum