Yatırım yapmaya başla!

Küçük Bir SUV’un Boyundan Büyük Güçler Üretmesi: “Yeni Audi SQ2”

Audi SUV sınıfının mini üyesi Q2, en güçlü versiyonu SQ2'ye kavuştu. İşte detaylar...
Küçük Bir SUV’un Boyundan Büyük Güçler Üretmesi: “Yeni Audi SQ2”

Audi AG, BMW ve Mercedes’te olduğu gibi SUV araç segmentini en küçükten en büyüğe sıralamıştı. Üst sırada Q7, Q5 ve sonradan eklenen Q3 ile 4×4 araç dünyasında söz sahibi olan Audi, küçük sınıfta Q2’yi çıkarmıştı. BMW’nin X2’si ile aynı kümede yarışacak mini SUV’una olduğundan büyük hareketler yaptıracak SQ2‘si çoğu üst modellere kafa tutabilecek seviyeye getirilmiş.

Markanın S çalışmalarını hepimiz biliyoruz. Hangi model olursa olsun başına “S” geldiği sürece ortaya aşırı güçler çıkar. İşte Q2’nin de başına dediğimiz harf getirilmiş ve ortalama 5 saniyede kalkış yapılması sağlanacak.

Kompakt SUV’muzda gücü belli edecek ibareler mevcut.

Güzel tondaki mavi renkle lansmanı yapılan SQ2’de detaylı parçalara çift renk verilerek göz hoş gelen görüntüler sunuluyor. Q2’den farklı olarak, karartılmış ızgara ve kaput altında ne olduğunu tahmin ettiren logo bulunuyor.

Alt kısımlarda az da olsa değişim söz konusu.

Tampon kısımlarının köşe taraflarına geniş açıklıklar verilmiş. Ortadan geçirilen parçayla da çift bölümlü efekti verilmiş.

Q2’nin SQ2 dönüşümünde güzel parça seçeneklerine rastlıyoruz.

SQ2’nin ön ile arka kapı verilen siyah plastik parça üzerine Quattro yazısını görüyoruz. Yürüyen kısımların birinci adımında SQ2’yi 18 – 19 inç ölçülerinde jantla seçebileceksiniz.

Öte yandan süspansiyon sistemi 20 mm daha alçak.  İyi frenleme için de geniş çaplı diskler takılmış.

Kokpit için de farklı malzeme içerikleri kullanılmış.

S logosu ve altı düz spor direksiyon olmazsa olmazlar arasında. Vites topuzu ve konsolun bazı kısımlarında karbon malzeme kullanılmış.

Koltuklarda deri ve farklı desenlerde yapılmış.

Audi teknik bilgi vermese de kaputun altında 2.0L hacimli bir motor olacak.

Audi’nin bu tip aralarına koyduğu 2.0L TFSI SQ2’ye de yerleştirilecek. 300 beygir güçle ile beraberinde 400 nm tork alınması beklenen SQ2, 5 saniye altında bir kalkış süresine sahip olacak.

4×4 Quattro SQ2, limitli 250 km/h’ye çıkışına izin verilecek. Aktarımlarda sağlam ve seri değişimler yapan 7 ileri S Tronic şanzımanla yapılacak. Yeni nesil mini Q2’nin SQ2 çalışması da zevkli duruş ve özellikler veriyor. Karoser olarak her türlü yolda gidebilecek yetenek ve güçler verilmiş. Q2’nin ilk güç gösteri için sizin yorumlarınız neler olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum