Yatırım yapmaya başla!

2019 Yazında Turizmden Beklenen Döviz Getirisi 35 Milyar Doların Üzerinde

TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya tarafından yapılan açıklamada, hedeflenen 50 milyon turist rakamına ulaşıldığı takdirde sektörde 35 milyar doların üzerinde bir döviz girdisi beklendiği bildirildi.
2019 Yazında Turizmden Beklenen Döviz Getirisi 35 Milyar Doların Üzerinde

Turizm sektöründe 2019 yazında 35 milyar doların üzerinde bir döviz girdisi bekleniyor. Beklenen bu miktarın artırılması için değişik segmentlerde turistlerin hedef alınması gerektiği de Bağlıkaya’nın yaptığı açıklamalar arasında.

“Hedeflenen 50 milyon turist rakamına inşallah ulaşacağız. Sektörde, 35 milyar doların üzerinde bir Döviz girdisi bekleniyor. Bu döviz girdisini artırmamız için değişik segmentlerde turistleri hedeflememiz gerekiyor.” şeklinde konuşan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Bağlıkaya, sağlık turizmiyle ilgili bir çalıştaya katılmak için Afyonkarahisar’a gitti.

Bağlıkaya bir otelde gazetecilere yaptığı açıklama esnasında, turizm sektörünün 2018 yılını rekor seviyelerde kapattığını ve 2019 yılında da aynı başarıyla devam ettiklerini bildirdi.

2018 Yılında Rekor Seviyelere Ulaşan Turizm 2019 Yılında da Aynı Başarıyla Devam EdecekFiruz Bağlıkaya yaptığı açıklamada TÜRSAB’ın 2019 yılı çalışmaları hakkında da bilgilendirme yaptı. İlk iki ayda %7,4’lük artış gösterdiğimizi, turizm sezonuna yaklaştıkça bu sayının daha da artacağını vurguladı. Hedeflenen 50 milyon turist sayısına ulaşmayı umduğunu dile getirdi.

Turizm sektöründe beklenen getirinin 35 milyar doların üzerinde olduğunu ve bu sayının artmasının da farklı segmentlerdeki turistleri hedeflemekten geçtiğini açıkladı.

Türkiye'de Turizm 6-7 Ay Sağlık Turizmi 10-12 AyBağlıkaya bunlara örnek olarak sağlık turizmi, golf turizmi, spor turizmi gibi farklı alanları örnek verdi. Bugün de Afyonkarahisar’da sağlık turizmi üzerine çalıştıklarını dile getirdi. Bağlıkaya; Türkiye’de deniz, kum ve güneş turizminin yılda maksimum 6-7 aya çıktığını, buna karşılık sağlık ve kültür turizminde bu sürenin 10-12 ay olduğunu belirtti.

Bunun Afyonkarahisar için önemine vurgu yapan TÜRSAB Başkanı, bulunduğu otelin tamamen dolu olduğunu söyledi ve “Afyonkarahisar, bu turizme hizmet ediyor. Her geçen gün ildeki yatak kapasitesi artıyor. Bu bağlamda da Afyonkarahisar yakın gelecekte önemli bir turizm merkezi olma yolunda hızla ilerliyor.” sözlerini ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum