Yatırım yapmaya başla!

VW Atlas Cross Sport ile Amerika ve Avrupa’da Crossover Saldırısına Geçiyor!

VW'nin Amerika pazarına hazırladığı 7 kişilik Atlas SUV'dan sonra şimdi de daha kompak yapıdaki Cross Sport'u çıkarıyor.
VW Atlas Cross Sport ile Amerika ve Avrupa’da Crossover Saldırısına Geçiyor!

New York Otomobil Fuarı’nda sergilenecek küçük Atlas SUV’un yapısı hakkında daha önce ufak bilgiler sunmuştuk. Amerika için imal edilen dar yapılı SUV anlamında VW, bu işten çok kazançlı çıkabilir. Atlas’ın geniş versiyonun da 7 koltuk seçeneği sunuluyordu. Küçük Atlas’da ise oturma pozisyonu 5 kişiye kadar olacak.

Yapısal olarak aynı düzlemde gidilmeyerek, özel parça grafiklerine başvurulmuş. Hissiyat kısmında aynı şeyleri verse de kompakt Atlas’ın Arteon’nun 4×4 hali gibi olduğunu söylemek istiyorum. Yani her kısımda iyi senaryolar var.

Ön görünümde kompakt Atlas’a özgün duruşlar verilmiş.

Atlas Cross Son Yapısı

Değişen far yapısı ilk dikkat çekenler arasında olurken, Ledlerin kendine has duruşu etkileyeci.

Aşağı kısımlar da bildiğimiz yapıdan ayrı tutulmuş.

Atlas Cross Son Yapısı Far ve Izgara

Bu aralar sıkça gördüğümüz tampon süslemelerini bu modele de görüyoruz.

Geniş havalandırmaların üzerine detaylı işçilikle eklenen krom dönüşler, sportif havasına katkıda bulunmuş.

Konsept oluşundan mı bilemiyoruz ancak bazı öğelere olabildiğince büyük seçim yapılmış.

Atlas Cross Son Yapısı Profil ve Jant

Atletik bir yapıda olan Atlas Cross Sport‘ta 22 inç jant bulunuyor. Jant tasarımları Amerika halkı için önemli olsa da bu boyutların verileceğinden şüpheliyim. Ayrıca bu modelin Avrupa çıkışı için de önemli olduğunu vurgulayalım.

Atlas Cross Sport’un arka görünümü, marka içi modellerden örnek alınmış.

Atlas Cross Son Yapısı Arka Görünüm

Yani far yapısının yukarı konumlu duruşu yeni nesil Tiguan‘da görmek mümkün. Rüzgarlık ve bagaj ile tamponda yeni kasa değişimi yaşayan Touareg‘i işaret ediyor. Ancak ön ve arka tampon stilleri aynı diyebiliriz.

Croos Sport daha minyon halde anılsa da boyutları gayet yeterli.

Atlas Cross Son Yapısı Boyutları

Aldığımız ölçü birimlerine göre uzunluğu 4.866 mm ve genişliği 1.734 mm olarak söylendi. Atlas’ın boyu 5.026 ve genişliği 1.778 mm dir. Baktığımızda 0.14 cm Croos Sport daha kısa.

Yenilikçi iç tasarım Atlas Cross Sporta’da uygulanmış.

Atlas Cross Son Yapısı İç Mekan

En baştan Touareg kadar gösterişin zirvede olduğunu söyleyemeyeceğim. Ancak yapı ve sınıfına göre de harika demekten kendimi alamayacağım.

Zarif 3 kollu direksiyon tasarımı ve arka kısmına verilen 12.3 inç gösterge grubu kalitesini görmemiz için bir neden.

Orta konsol, bilgi – eğlece için güzel dizayn edilmiş.

Atlas Cross Son Yapısı Digital Ekranlar

Yukarıda konumlandırılan dokunmatik ekranın boyutu 10.2 inç. Koltuk ayarlarını ve klima kontrolünü yapacağınız kısımlar ise ayrı bir ekranla sunuluyor. Slim vites topuzu etrafında sadece ekran yönetim butonu ve 4Motion aktif kontrol düğmesi bulunuyor.

Kaput altına verilenler tam da gideceği ülkeye göre!

Atlas Cross Son Yapısı Motor

Şu an için söylenen 3.6L V6 motorun iki elektrikli motorla desteklenecek. Plug – in yapıdaki hibrit motor da 18 kWh lityum iyon piller bulunuyor. Bunların bir araya getirdiğimizde ortamda 355 beygirlik bir güç çıkışı olacak.

Konsept test rakamlarına göre 5.4 saniyede kalkış yaparak, 209 km/h maksimum hıza ulaşabileceğinden söz ettiler. Gelişmiş motorların aktarım kısımları da 8 ileri otomatik şanzımanla yapılacağı söylendi. MQB platformunun tüm nimetlerini de Atlas Cross Sport’ta net bir şekilde görmüş olduk.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum