Yatırım yapmaya başla!

2019 Toyota Corolla Touring Sport’un Zorlu Slalom TestiCorolla’nın sportif wagon varyantı km77‘nin testlerine tabi tutuldu. Araçların ne kadar dengeli ve yardımcı ögelerinin ne denli iyi çalıştığının testlerini gerçekleştiren kanal, son Toyota videosu ile geliyor.

Corolla’nın testlere başlama hızı 1 km/h daha az olan 76 km ile başlatılmış. Başlatılan testin ilk saniyelerine gelen yorum, dubalardan kaçmak için zorlanılmadığı oldu. Japon model, başlangıcını iyi yaptı. Sezgisel ve öngörülebilir tepkilerinin başarılı olduğu söylendi.

78 km/h kaydedilen tepkilerde girişte bir koniye çarpıldı ve bunun hafif bir sapmadan kaynaklı olduğu aktarıldı. Videoda izlediğimiz kadarıyla Corolla bu dakikalara kadar temiz bir iş çıkartıyor.

km77’den gelen test yorumlarının devamında; Corolla’nın istenmeyen hareketlerden kaçındığı, sürücünün arabayı rotada tutmak için zorlanmadığı, kayda değer yuvarlanmalara izin veren süspansiyonların olduğu ve sıçramalara izin vermediği söylendi.

79 km/h’de Corolla Touring Sport ani manevrada ilk koniyi devirdi. ESC’nin devreye iyi bir şekilde girdiğini ancak hassaslığının biraz daha iyi olması gerektiği açıklandı.

Slalom testine giriş yapan Corolla çevik hareketler sergiledi. Süspansiyonlar hızlı dönüş manevralarını iyi dereceli kontrol altında tutmayı başarıyor. ESC’de belirli bir seviyeye kadar arka tekerleklerin kaymasına izin veriyor.

Testin sonuna baktığımızda Corolla 76-77-78 km hızlarda başarılı işler yapıyor. Bazı dengesizlikler sergilese de sonucunda toparlamayı biliyor. Dikkate alınması gereken bu test videosu, Japon modelin dengesiyle ilgili kafalarında soru işareti kalan kişilere sağlam bir yönlendirme olacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum