Yatırım yapmaya başla!

Hatadan Dolayı Servislere Geri Çağrılan Subaru Ascent Sahiplerine Yeni Araçlar Veriliyor!

2019 Subaru Ascent'lerde çıkmaması gereken bir hatadan dolayı müşterilere yenisi verilecek...
Hatadan Dolayı Servislere Geri Çağrılan Subaru Ascent Sahiplerine Yeni Araçlar Veriliyor!

Geçtiğimiz sene sizlere konsept şeklinde Ascent’in detaylarını vermiştik. Her ne kadar fuar alanına getirilen prototip olsa da üretim versiyonuyla oldukça yakın olduğunu görmüştük. Subaru’dan üretim hatasına yönelik en son 2017’de sahte kilometre değerleri yüzünden dünyayla başı derde girmişti.

Japon temsilcisi hakkında gelen yeni haberde, daha çok yeni olan Ascent SUV‘da çözülemeyecek bir hatanın tespit edildiği söylendi. Hemen ardından yeni kasa tipiyle çıkış yapan Forester‘ında bundan etkilenebileceği konuşuluyor. Bakalım Subaru’nun araçları yenisiyle değiştirecek kadar yaptığı büyük hatası neymiş?

Ascent’in B-Direği Kaynak Sorunları Tehlikeli Seviyede

Ascent'in B-Direği Kaynak Sorunları Tehlikeli SeviyedeEn başta satılan 293 Subaru Ascent‘in kazaya karışmadığı bildirildi. Daha çok taze olan modelin baştan bu şekilde anılmış olması, Ascent’in toparlanmasında zorluk çekebileceği anlamına geliyor. Hata, Subaru mühendislerinin programlamlama yanlışlığı yüzünden aracın B sütununa yapılması gereken kaynak işlemlerinin eksik olduğu söylendi.

Yani robotlar Ascent’in bahsedilen yerine, doğru noktalara kaynak vuruşu yapmadı. Bu sorunun kaza sırasında insaların ölümüne yol açabileceği söylendi.

9 Tüketiciye Yeni Araç Verilecek

9 Tüketiciye Yeni Araç Verilecek293 aracın sadece 9 adedi satılmış. Diğerleri showroomlarda sergileniyor. Subaru, robotların kaynak hatasını tamirle çözmek yerine, araçları parçalarına ayırıp geri dönüşüme gönderecek. Bunun karşılığında da 9 müşterisine yeni modellerden verilecek.

13 – 21 Temmuz arası inşa edilen Ascent‘leri kapsayan geri çağırma daha da büyük boyutlarda olabilirdi. Adet olarak az olduğu için müşterilerini mağdur etmedi yalnız bu rakam binleri bulsaydı acaba ne yapacaklardı?

Tüketici raporlarına baktığımızda iki sene içerisinde Jaguar XF, Eos, Tiguan ve Toureg modelleri de çıkan hatalardan dolayı yenisiyle değiştirilmişti. Sonuç olarak Subaru B Direği kaynak atlama veya yapmama sorununu 9 kişini araçlarını değiştirerek çözüm buldu. Gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum