Yatırım yapmaya başla!

2019 SsangYong Korando Cenevre Öncesi Yüzünü Gösterdi!

Güney Koreli otomobil üreticisi SsangYong, yeni nesil Korando SUV aracının çıkışı öncesinde birkaç detayından bahsetti!
2019 SsangYong Korando Cenevre Öncesi Yüzünü Gösterdi!

Güney Koreli otomobil üreticisi SsangYong, SUV aracı Korando’nun dördüncü nesline hazırlanıyor. Öncesinde sizlere bu aracın nasıl olacağına dair birkaç görsel yayınlamıştık. Baktığımızda geçmiş senelerde ön görülen tasarım anlayışının şimdikine oldukça benzer olduğunu gördük. Hintli Mahidra’nın alt markası olarak hizmet veren SsangYong, Korando’yu ilk 1982 yılında çıkardı.

Nesiller arası hiç kesilmedi ve kompakt bir yapıya sahip 3. nesline kadar getirildi. Gelecek 4. jenerasyon Cenevre Otomobil Fuarı‘nda tanıtılacak. Ondan öncesinde dış ve iç mekan yapısına dair bilgilendirme amacıyla görseller gönderildi. Korando bu sefer bizleri daha büyümüş ve şık halde karşılıyor!

Yeni Korando’nun 3. nesliyle hiç bir ilişki yok denecek kadar az!

Yapı itibariyle daha saygın durduğu söylenebilir. Büyük ölçüde abisi Rexton ile çizgileri aynı yörüngeye oturtulmaya çalışılmış. Güney Koreli marka, ön kısmı bir küme şeklinde ele almış. Fena sayılmayacak far grubu, köşelerinde LED aydınlatmalara sahip. Yatay çubukların kullanıldığı ızgara kısmı, sis farı bölgesine de taşınmış.

Geçen yıl Cenevre’de gösterilen e-SIV Concept’en biraz etkilenmiş gibi.

Tam belli olmamakla birlikte ölçülerde yukarı yönlü iyileştirmeler yapılmış. Çünkü yükleme alanlarındaki genişlemeden söz ediliyor. Motor bölümünde 1.6L yeni geliştirilen bir dizel motorun varlığı söz konusu. Değerlere mevcut Tivoli üzerinden bakarsak, 114 ps güç ve 300 nm‘lik bir tok değeri ile gelmesi muhtemel.

Günümüzün güvenli araçlarında olan özellikler Korando’ya da aktarılmış.

Güvenlik önlemlerinden bazıları adaptif cruise kontrol, otomatik acil frenleme, şeritte kalma yardımcısı, sürücü dikkat uyarısı, güvenli mesafe ayarlayıcısı gibi bir dizi özelliklere sahip olacak.

Köklü değişime uğrayan kısımlarından biri de iç kabini.

Markaya özgü “Blaze Cockpit” tasarım dili Korando için de geçerli kılınmış. Ortada yeterli işlev ve büyüklüğe sahip 10.25 inç ekrana yer verilmiş. farklı ambiyans ışıklandırmalarla kabine lüks hava enjekte edilmiş. Öte yandan gösterge paneli için 9 inç dijital panel yerleştirilmiş. Orta bölüme baktığımızda ise fiziksel tuş takımı en aza indirilmeye çalışılmış.

SsangYong’un yeni nesil Korando‘su sınıfında çoğu araçla mücadele edebilecek güce sahip. Daha doğrusu savaş için fazlaca imkanlar sağlanmış. Dış görünümde iyi duruş sergilemesiyle birlikte kokpitinde üst sınıf havası yaratılmış. Korando’nun dediğimiz gibi lansmanı Cenevre’de yapılacak. Daha geniş donanım ve teknik bilgilerini sizlere Mart ayında vereceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum