Yatırım yapmaya başla!

2019’da Şirketler için En Büyük Risklerden Biri ABD, Çin ve Avrupa’nın Farklı Veri Yasaları

Risk yönetim danışmanlığı şirketi Control Risks; Avrupa, ABD ve Çin hükümetlerinin verileri farklı bir şekilde alıp düzenlediğini belirterek bunun gelecek yıl büyük bir sorun olacağını kaydetti.
2019’da Şirketler için En Büyük Risklerden Biri ABD, Çin ve Avrupa’nın Farklı Veri Yasaları

Risk yönetim danışmanlığı şirketi Control Risks; Avrupa, ABD ve Çin hükümetlerinin verileri farklı bir şekilde alıp düzenlediğini belirterek bunun gelecek yıl iş dünyası için büyük bir sorun olacağını kaydetti.

Bu noktada Control Risks CEO’su Richard Fenning, Çin’de verilerin, ülke içinde korunması ve saklanması gereken ekonomik ve politik bir avantaj olarak görüldüğünü dile getirdi. Öte yandan Avrupa’da ise gizliliğin son derece önemli olduğunu ve korunması gerektiğini, bunun da AB Genel Veri Koruma Yönetmeliği isimli yeni bir yasanın uygulanmasına yol açtığını bildirdi.

Bu arada ABD datayı ticarileştirecek bir şey olarak görse de bu yaklaşım Facebook ve Cambridge Analytica skandalından sonra mercek altına alınmıştı.

Üç Büyük Ekonominin Farklı Veri Yasaları Control Risks CEO’su Richard Fenning, Avrupa, ABD ve Çin’de veri konusundaki farklı yaklaşımlara gönderme yaparak bunların, işletmelerin üç büyük ekonomi arasında veri toplama, depolama ve gönderme konusunda daha zor zaman geçireceği anlamına geldiğini söyledi.

Control Risks’in firmaların önümüzdeki yıl karşılaşacağı en büyük zorlukları özetleyen bir raporunda belirtilen bu durum, fazlasıyla dikkat çekti.

2019'da ABD’nin Farklı Veri Yasalarına Sahip Olması  Çin ve Avrupa Şirketlerine sorun OlacaakSonuçta rapora göre şirketlerin 2019’daki en büyük baş ağrılarından biri de ülkelerin farklı veri yasaları olacaktı ki bu da günümüz iş dünyası için yeteri kadar risk arz ediyordu. Danışmanlık firması ayrıca raporunda küresel zemindeki karışıklığın siber güvenlik tehditlerinde bir artışa neden olduğunu bunun da şirketlerin üç büyük ekonomide farklı düzenleyici ortamlarda gezinirken ele almalarını gerektirdiğini vurguladı.

Küresel çapta tutarsız veri regülasyonuna ek olarak şirketlerin 2019 yılında yüzleşecekleri başka bir büyük riskin de ABD ile Çin arasında kötüleşen anlaşmazlık olduğu aktarıldı.

2019'da Şirketler için Sorunlardan Biri ABD - Çin Savaşı Sonuçta, G-20 Liderler Zirvesi’nde iki ülke arasında 90 günlük bir ateşkes kararı alınsa da Huawei CFO’sunun tutuklanmasıyla aradaki gerilimi tırmanacağı öngörülüyordu. Control Risks de ABD’nin Çin’in yükselişini durdurmaya çalıştığını düşündüğü için iki ülke arasındaki suların önümüzdeki yıl da durulmayacağı yönünde görüş bildirdi.

Raporda bunun işletmeler için alışmaları gereken yeni bir küresel güvenlik anlamına geldiği yazıldı. Danışmanlık şirketinin CEO’su da burada şu ifadelerle düşüncesini açıkladı: “ABD’de iki ülke arasındaki ticaret dengesinin temel bir şekilde yeniden düzenlenmesini görmek isteyen daha geniş güçler var. Ve bu yalnızca çelik, alüminyum, tarımsal ürünlerle ilgili değil, bu şu anda teknolojinin tüm geleceği ve yeni nesil teknoloji güdümlü ekonominin öncüsünün kim olacağıyla ilgili.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum