Yatırım yapmaya başla!

Geely Preface Konsept Volvo Kıyafeti Giymiş!

Geely, Volvo'dan gelen ışık yansımalarını kullanarak ortaya çıkardığı Preface, güzel görünümüyle farklı olduğunu belli ediyor!
Geely Preface Konsept Volvo Kıyafeti Giymiş!

Geely’nin Şangay Otomobil Fuarı’na getirdiği Preface Concept, lüks sedan mantığının kapalı kutu otomobili gibi duruyor. Neden gizemli olduğu da üzerinde saklı. Şifreyi çözmek zor değil zira prototip üzerine Volvo’nun kıyafeti giydirilmiş. Geely, sahibi olduğu İsveçli şirketin genetik kodlarını alarak kendisine enjekte etmiş.

Xpeng P7’deki yorumumuz gibi biz bu Çinliye nasıl kötü yorum yaparız durumları oluştu. Gittikçe genişleyen Cosmos tasarım dili, bu konseptle birlikte gelecekte sergilenecek birkaç model üzerinde de kullanılacak. 9 yıldır sahipliğini yaptığı Volvo’nun iç ve dış nimetlerinden yararlanan Geely, aynı zamanda bünyesine bağlı Lykn & Co’yu da yönetiyor.

Tasarımcılar, Preface yapısını ortaya çıkartırken ortalı bir yöntem izlemişler.

Geely’nin dünyanın gelecekte ayakta kalacak otomobil firmalarından birisi olacağı söylemlerine şimdi biraz daha inanmaya başladık. Grubuna topladığı üyeler, şu andaki Preface şeklinin ortaya çıkmasını da sağlıyor.

Otomobillerin E tarafı biraz sallanacak.

Şekillerle beslenen kaputunun etrafına yayılan parçaların stilleri, işin sonunda S90 yüzünü ortaya çıkarmış. Kavisli ızgarasında bu sefer, Geely’nin marka ablemi yer alıyor. Çinli patronlar abnaşılan o ki Volvo’yu konu alacak bir hikayenin kahramanları olmak istemişler.

Çin pazarının emitasyon S90’nın gizemli duran bir tarafı bulunuyor.

Gizem kısmı ise karanlıklardan içerisinden bakan bir çift göz misali duran far grubu! Preface’de düz ve net çizgiler hakim. Konsept olarak geçen geçici ismi aslında üretim modelini bizlere veriyor. Yan bölüm olması gerektiği, şık jantlar ve teknolojik dikiz aynalara sahip.

Preface’nin arka bölümünde sizler ne görüyorsunuz?

Biraz Stinger‘la pastanın üst kısmı süslenirken, Porsche’den yansıyan stop farlar da en sona koyulan meyve misali. GT hatlarının iyi çizildiği konseptin bütün olarak çerçevesiz camları ve gömme kapı kolları, beğenimizi kazandı.

Kokpit için verilmek istenen mesaj sadece ama işlevsel ortam!

Çift tonlu gelen kabin gördüğümüz kadarı ile hareketli bir yapıya sahip. Geely Preface, altıgen yapılı direksiyon arkasında dijital bir gösterge paneli ve yan kısmında daha büyük bilgi ekranıyla donatılmış. Cam tavanı haricinde koltuk ve orta kolçak kısmından farklı bir yer her an gerçek dünyaya döndürülebilir.

Geely, son zamanlarda iyi işçiliklerle, tarz otomobiller çıkarmaya başladı. Lynk & Co’dan Volvo XC40‘a kadar alt yapılarını besleyen Compact Moduler Architecture (CMA) bu lüks sedanın da üretim yeri olacak. Yakıt türü açıklanmasa da %100 elektrikli olmadığını düşündürecek bir neden bulamıyoruz. Anlaşılan o ki Geely’i birçok segmentte göreceğiz. Bunların da hepsini hazırlanan özel mimari yapılarının markalar arasındaki geçişlerle şahit olacağız!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum