Yatırım yapmaya başla!

2019 Renault Clio’nun Mini Megane Olacağı Artık Belli!

Ranault'un b segment savaşçısı Clio'nun kamuflajından dış yapısı belli oldu. Ayrıca yeni seri için hazırlanan motor üniteleri oldukça iddialı.
2019 Renault Clio’nun Mini Megane Olacağı Artık Belli!

Uzun zamandır Renault’un küçük sınıf aracı Clio’nun 2019 yüzünün nasıl olacağı konusunda tahmini çizimler gösterilmişti. B segmentin en güçlü temsilcilerinden olan Clio, aynı zamanda çıkışı olan 90’lı yıllara damga vurmuş bir otomobildir. Yeni halinin çıkışıyla büyük değişimlere şahit olunacağı altı çizilerek bildirildi. Karoserin radikal değişimi konusunda ise kamuflajdan gördüğümüz kadarıyla Talisman ve Megane tasarımlarında olacak.

Yeni Clio’nun, Nissan’ın da Micra için kullandığı CMF platformunda üretim süreçleri olacak. Radikal kısımlar büyük ihtimal ile iç mekanda kendini gösterecek. Yapı değişiminin üçüncü kısmında ise yeni nesil motorlar göze çarpıyor.

Fransız markanın yeni model yüzlerinden olan Symbioz’un ayrıntılardan biraz alındığı söylendi.

Grafikerler Clio’nun yeni şeklini ne tam bir megane ne de Symbioz olacak stilde ele almış.

Gördüğümüz gibi ön kısma dikkatli baktığımızda kabartılı olan siyah kamuflaj kısımlarının gittiği açı diğer modeller ile benzer.

Tampon ve diğer öğelerin genişlemiş olma ihtimali yüksek.

Az bir kısımdan gözükse de ızgara açısı ile Clio’nun ön kısım duruşunu tahmin edebiliyoruz. Keza farlarında bir önceki modele göre iç Led aydınlatma kısımlarında değişim olacağını düşünüyorum.

2019 5. nesil Clio ile beraberinde sınıfında sunulmayan özellikler verilecek.

Güvenlik açısından kapsamlı paketlerin sunulacağı ve b segmentinde bir ilk olarak seviye 2 otonom sürüşlerin verileceği kesinleşti. Bulunduğu konum açısından bence çığır açıcı!

Motor yelpazesine 0.9 TCE’den ziyade farklı bir ünite geliyor.

En düşük hacimli benzinli motor olarak 0.9’u kullanan Renault, Mercedes ile geliştirdiği 1.3L turbolu ünitesi de Clio’nun kaput altını destekleyecek.

Motorun asıl heyecanlı kısmı 48 voltluk yeni hafif bir hibrit elektrik desteğiyle geleceği.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum