Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

2019 Renault Clio Küçük Boyutlu Megane mi Oluyor?

Renault'un küçük sınıf temsilcisi Clio, 5. nesli ile göreve hazırlanıyor. 2019 yılı için yapılan bu yenileme çalışması, şimdiden çok ses getireceğe benziyor. İşte haberimizin detayları...
2019 Renault Clio Küçük Boyutlu Megane mi Oluyor?
Son Güncelleme: 
Yorum

Renault’un küçük kompakt modeli Clio‘nun muhtemel çıkış fotoğraflarını yakaladık. 1990 yılında üretime alınan ve 4 nesildir üretim bantlarında olan Clio, 2019 yılı için 5. jenerasyonuna hazırlanıyor. Fransız firmanın küçük modeli, ticari anlamda her zaman iyi grafikler çizmiştir. Her nesilde kendi sınıfında mutlaka sivrilecek özellikler barındırmıştır. Çünkü Renault’un ağırlıklı olarak saldırı alanı orta alt ve orta sınıf dır. Üreticinin vazgeçmediği bir şeyde araçlarına yüklediği teknolojik özelliklerdir.

Fransız markanın modellerini rakiplerine orantıladığımızda gözle görülür farklar oluyor. Çıkışı beklenen Clio 5’in de dış tasarım yorumu ve iç mekanı yine büyük bir patlama yaşatacağa benziyor. Ortak konularda Nissan‘nın da devreye girdiği geliştirme programları ile Renault her segmentte kusursuza yakın modeller sunuyor. Markanın sahip olduğu ve en büyük silahı olan motor üniteleri, yeni Clio‘da geliştirilmiş versiyonlarının koyulacağı haberini aldık.

Tahmin edilen çıkış resimlerine baktığımızda, yapı olarak güncel modellere benzediğini görüyoruz. Yani küçük boyutlu bir Megane!

2019 Renault Clio Kucuk Boyutlu Megane Mi Oluyor On Yapisi

Dikkatli baktığımızda boyutsal olarak değişim gözlenmezken, sadece parçalarda biçim değişikliği yapılmış. Farların sade, dar ve”C” stili duruşu dikkat çekiyor.

2019 Renault Clio Kucuk Boyutlu Megane Mi Oluyor Konsept

Yeni Clio 5’in profilene baktığımızda; arkaya doğru giden çizginin 4’de olduğu gibi dar ve değişmeyen kapı formunda olduğunu görüyoruz.

2019 Renault Clio Kucuk Boyutlu Megane Mi Oluyor Yeni Clio Arka Durus

Clio 5’in arka kısmı da komple elden geçirilmiş. İnce yapılı ve bagaja kadar uzanan yeni nesil Renault far yapısı da bu araç için düşünülmüş. Yeni Clio 5 bu haliyle gerçekten sportif ve çekici duruyor.

2019 Renault Clio Kucuk Boyutlu Megane Mi Oluyor 2019 Yeni Clio Arka Durus

Aldığımız bilgilere dayanarak iç mekan yapısının daha dijital bir ortam da olacağı söyleniyor. Bilgi-eğlence monitörünün Clio içinde büyültülerek dik yapıda sunulması bekleniyor. Resimde gördüğümüz şekle yakın çıkacağını farz edersek, teknoloji seviyesinin bir level üstte olduğunu söyleyebiliriz.

2019 Renault Clio Kucuk Boyutlu Megane Mi Oluyor Yeni Clio Teknolojik Ic Mekan Yapisi

Motor konusunda ise Renault büyük ihtimal Clio için sadece benzin ve hibrid motorlar üretecektir. Öyle de olması gerekiyor çünkü, rakipleri hızlı bir şekilde seçeneklerden dizel ünitelerini kaldırıyor!

2019 Renault Clio Kucuk Boyutlu Megane Mi Oluyor Renault Hibrid

Markanın omurgası görevinde olan Clio, 5. nesli ile hız kesmeden yine sınıfının lider konumununda olacaktır. Clio 5’in güvenlik açısında da farklı özelliklerin sunulacağını tahmin ediyoruz. Konu Renault ve modeli olunca ileri teknoloji yüklemeleri kaçınılmaz oluyor!

Baktığımız çizimler konsepte yakın duruş sergilese de genel hat yapısının nasıl olacağının tahmini zor değil!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu