Yatırım yapmaya başla!

Fiesta Active’ye Karşı Çıkacak Clio Tabanlı Yeni Crossover’ın Bazı Özellikleri Geldi!

Renault, Ford'un Fiesta Active'nin karşısına koyabileceği bir yükseltilmiş Clio getiriyor. İşte detaylar...
Fiesta Active’ye Karşı Çıkacak Clio Tabanlı Yeni Crossover’ın Bazı Özellikleri Geldi!

Segmentlerin kendi içerisinde çoğalması sonucunda markalar birbirleriyle rekabet edebilmek için benzer tasarımlar yapmak zorunda kalıyor. Eskiden olduğu gibi en büyükler moda açısından altındaki şirketlere öncülük yapmaya devam ediyor. Keza model benzetmelerinde Alman Fransız’ı veya Japon İtalyan’nı taklit edebilir. Ford’un SUV’un bir önceki adım olan Crossover modelleriyle de kendini göstermişti.

Fransız temsilci Renault, BMW’nin X serilerinin ucuz alternatifi olarak üretime alacağı Arkana‘dan sonra Clio’nun crossover tipi “Something”in prototiplerini görüyoruz. Bakalım ayrıntılarda neler varmış.

Yeni nesliyle çıkışı yapılacak Clio V’in yüz hatları verilecek.

Renault’un süper mini crossoverı için gerekli büyütme işlemleri yapılmış. Daha agresif duran Something (farklı bir isimle de gelebilir) yeni kasasıyla çıkış yapan Ford Ecosport gibi 4×4 altyapısına sahip olacak mı bilinmiyor.

Yerden daha fazla zemin yüksekliği verecek yeni model daha kullanışlı sürüşler sunacak.

Daha fazla çamurluk açısına sahip olacak aracın plastik çamurluk kemerlerine de sahip olacağını söyleyebiliriz.

Yaklaşan 5. nesil Clio ile çıkışı düşünülüyor. Megane’den gelecek Level 2 özerk sürüş bekleniyor.

Kesin değil ancak yeni Renault crossoverı, son nesil modellerde olan digital ekran kümesiyle gelebilir.

Fransız crossoverın motor seçeneklerinin belli olduğunu söyleyebiliriz.

Söylentilerde hafif melez motorun olduğu, mevcut 0.9 TCe benzinlinin 1.0L’lik versiyonla değiştirileceği bildirildi. Daimler ile birlikte Arkana’da da kullanılacak 1.3L turbo benzinlinin de olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

İlginizi Çekebilir :

Yeni Renault Kadjar 1.3L Turbo Motor ve Gelişmiş Özelliklerle Geliyor!

Yapısı casus fotoğraflardan belli olan Clio crossoverının, motorları hakkında da sizleri bilgilendirmiş olduk. Tahminlerimize göre Paris Otomobil Fuarı‘nda yeni yüksek Clio gösterilebilir. Something için farklı bilgiler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum