Yatırım yapmaya başla!

2019 Range Rover Evoque’nin Resmi Tanıtım Öncesi İlk Görselleri

Range Rover'ın 2011'de aileye katılan üyesi Evoque'nin 2. jenerasyon hazırlıkları tamamlanıyor. İşte detaylar...
2019 Range Rover Evoque’nin Resmi Tanıtım Öncesi İlk Görselleri

2011 yılında Land Rover, Range ayağını biraz daha genişletme maksatıyla Evoque kompak SUV‘u pazarlara sunmuştu. Markanın tasarımsal anlamda yeni döneme geçildiğinin de sembolüydü. Jaguar-Land Rover grup, kompakt yapıdaki ilk modeline iyi hazırlanmıştı. Geniş bir teknoloji ağıyla sistemi kurulan Evoque’nin 2. jenerasyonla çıkışı için çok az bir zaman kaldı.

Auto Express‘in yayınladığı görseller, Evoque’nin ikinci nesilde de süper görüntüler sunacağa benziyor. Dijital sunumlar mutlaka gerçeği yansıtacaktır. 8 yıllık bir aranın ardından ve de markanın Land Rover oluşundan dolayı modelin kusursuz anlayışta üretileceği söylenebilir.

İlk olarak JLR’nin ilginç Evoque tanıtımından bahsedelim.

Gelecek hafta yapılması planlanan tanıtım öncesinde Land Rover sempatik bir çalışma yapmış. Tel heykellerden aracın genel dış kalıbı çıkartılarak Londra’nın bazı cadde ve sokaklarına koyulmuş.

Korsan çekimlerde prototiplerin altından Evoque’nin şeklini çözebiliyorduk.

Ne kadar da yoğun kamuflaj olsa da, far ve ızgara aralıklarını takip ettiğinizde genel kalıbı ortaya çıkartabiliyordunuz. Yani sistemi takip eden ve bu sefer başka bir tasarımın öncüsü olan Velar’dan izler taşıyordu.

Nitekim Auto Express’inde gösterdiği Evoque tasarım ve stilleri bunu doğruluyor. İşin aslını söylemek gerekirse Range Rover’ın en kompakt aracını daha farklı şekillerde bekliyorduk. Görünüşe göre ön kısımda dar olan ızgara genişletilmiş, farlarla çok hafif oynanarak, Ledlerin duruş biçimleri farklılaştırılmış.

Izgaranın büyütülmesiyle de tampon difüzör ayrıntısı biraz daha aşağıda konumlandırılmak zorunda kalınmış.

Aracın genel kalıbının bozulmayacağını söyleyebiliriz.

Kupanın profil ve arka uzanış hallerinde zaten bir değişime gitmeye gerek yok. Araç, bulunduğu konum gereği en iyi çizgilere sahip. Tahmini dijital resimlerin arka kısım oluşumlarında Discovery Sport’a göndermeleri görmekteyiz.

Eski neslinde daha küçük ve kare formlu olan stoplar, yenisinde çeltikli bir yapıyla birlikte bagaj kapağına kadar uzatılmış. Bu farkla birlikte Evoque, olduğundan biraz daha iri yapılı duruş sergilemiş.

İngiliz markanın Vogue klasiği olan arka tamponun yukarı meğilli duruşu bu modele de verilmiş. Sade sayılabilecek difüzöre verilen çift çıkış egzoz yuvaları da karizmatik!

Şu ana kadar 750.000 örneği satılan Evoque’nin iç mekan düzeni ve kurulumda da Velar’dan izler taşıyacak. Motor konusunda kesin bir bilgi olmamakla beraber, benzin – dizel seçeneklerinin olacağı ve ekstra olarak 2019 Range Rover Sport‘a gelen hibrit motor teknolojisinin olması bekleniyor.

2. jenerasyon Evoque için verilen tanıtım tarihi 22 Kasım’da özel bir etkinlikle insanların karşısına çıkacak SUV’un detayları için bizi takip edin…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum