Yatırım yapmaya başla!

2019 RAM 2500 Power Wagon Hayran Bırakacak Motoruyla Detroit Fuarı’na Geldi!

RAM, yine devasa boyut ve motor gücünde 2500 Serisi kamyonetini gösterdi.
2019 RAM 2500 Power Wagon Hayran Bırakacak Motoruyla Detroit Fuarı’na Geldi!

Dodge ismi altında 1981 yılından beri güçlü kasa değişimleriyle 2010 yılına kadar gelen RAM, sonrasında kendisinin markalaşma gururu altında FCA’nın ayrı bir üyesi olmayı başarmıştır. Arka planda geniş gövde tipleriyle, normalde ticari sektörde tanınan RAM’ler sonrasında lüks yaşamın bir parçası haline geldi.

2019 RAM 1500 Serisi’nin ardından şimdi kaputunun altında  heyecanlandırıcı güçler üreten 2500’ü tanıtıldı. Kaslı bir arazi aracı edasında basına tanıtılan RAM 2500, arazideki en büyük kaya ve ağaçları yerinden oynatabilecek güçte duruyor. Bakalım HD dizayn yanında off road paketli versiyonda neler yapılmış

Power Wagon RAM 2500, HD paket haricinde off road dönüşümü vahşi duruyor.

Dağların efendisi moduna alınan RAM 2500’de arazi tipine uygun ızgara, sert plastik bir çerçeveyle kaplanmış. Koca ayağı kaldığı yerden kurtaracak tampon içi vinç takılmış. Warn Zeon çeki motoru 12.000 lbs (5.443 kg) ağırlık kapasitesiyle bir aracı çamurdan rahatlıkla çıkartabilir.

Tasarımın yan cephesinde de arazi operasyonu sürdürülmüş.

Farlarındaki tarz Led duruşlarının ardından yan bölümde Goodyear’ın 33 inç Wrangler DuraTrac lastikleri 17 inç jantlara sarılmış. RAM 2500 P.W, özel fabrikasyon kaldırma kiti ve ayarlı Bilstein şoklarına sahip bir “Articulink” süspansiyonları var.

Off road yetenekleriyle kendini daha çok göstermek isteyen bu Amerikan pick-upa elektronik ön ve arka diferansiyel kilitleri eklenmiş.

RAM 2500 HD ve Power Wagon dışta olduğu gibi iç mekanda da ayrılıyor.

HD’de karbon süslemelerin bolca kullanılıp, piano black çerçeve içine alınan dokunmatik ekran, Tesla benzeri büyük ve dik konumlu yerleştirilmiş. Power Wagon’da işlemeli koltuklarlarla beraber daha sportif kokpit tipine yer verilmiş. Ekran ise HD’ye göre daha basit bırakılmış.

Hizmet serisinde 3 farklı motor kullanılırken Power Wagon için en uygun 6.4 HEMI düşünülmüş.

RAM 2500 P.W’nin 6.4L HEMI motoru 410 ps güç ve 581 nm tork üretecek. V8 silindir hacimli motorun HD versiyonunda 6.7L hacminde dizel motor, yaklaşık 450 beygire yakın güçten 1.356 nm tork üretmesi sağlanmış. İşte bu rakamların sonucunda RAM 2500 olarak 16 tonluk bir çekme ve 3.5 tonluk bir taşıma kapasite değeri verecek.

Kamyonet sınıfının çekiş ve taşıma değerlerini yukarı taşıyan bu seri, alkışı her türlü hakediyor. Uygulamalar yerinde ve kabin içerisine lüks anlayıştan vazgeçilmeden araca entegre edilmesi de ayrı bir zevkli çalışma olmuş. Siz de böyle devasa ölçü ve motora sahip lüks kamyonete sahip olmak istemez miydiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum