Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Porsche Yeni Macan’ı Işık Hızında Üretime Aldı!

Porsche, Cayenne'den daha kompakt olan SUV'u Macan'ı Leipzig tesislerinde üretime aldı. İşte detaylar...
Porsche Yeni Macan’ı Işık Hızında Üretime Aldı!
Yorum

Porsche, modelinin yeni nesli için roket gibi hareket ediyor! Geçtiğimiz ay Şangay’da 2019 yeni Porsche Macan gösterilmişti. Genelde bir aracın tamamen yeni halinin tanıtımı ile üretimi arasında belirli bir süre olur. Anlaşılan o ki Porsche’nin Asyalı dostları Macan’ı sabırsızlıkla bekliyor. Leipzig’de başlatılan üretim süreci ile ilgili de dikkat çekici haberler var.

Porsche’nin Cayenne’den küçük tasarladığı kompakt SUV‘u için farklı bir imalat metodu uygulayacak. Alman marka gelen talepleri dikkate almış ve ona göre bantlardaki sistem gücüne takviye yaparak , günlük 420 adet Macan üretimi yapmaya karar vermiş.

Görselde fabrika içerisinde Macan’ın üretim bantlarındaki halini görmekteyiz.

Yeni Porsche Macan Uretim Tesisi Mamba Yesil2014 yılında piyasaya çıkan Macan’ın bu ilk yenilemesi oluyor. Yaklaşık olarak satış süresine 5 yıl dersek toplamda, 350.000 adet Macan müşterilerle buluşturulmuş. Ve sadece 100.000 bin adedi Asya pazarına gönderilmiş.

Fabrikasyon ortamında görüntülenen Mamba Yeşil renkli olan sahipli!

Yeni Porsche Macan Uretim Tesisi On Degisim2019 model yılının ilki olan bu yeşil Macan, Çinli bir müşteriye teslim edilecek. Özellikle Çin bu sportif SUV’u çok seviyor.

Porsche Macan’ın değişimi diğer modellere göre ayarlanmış.

Yeni Porsche Macan Uretim Tesisi Mavi ProfilYani, Panamera ve yeni nesil Cayenne ile benzer! Orta dereceli yenilemede ön kısımda sadece tamponun alt kısım parçaları ile birlikte, far ve altı kısımlara gelen Led eklemeleri olmuş.

Yeni Macan’ın değişimdeki en belirgin yeri arka kısmı.

Yeni Porsche Macan Uretim Tesisi Arka GorunumStop farlar daha estetik hale getirilmiş. Şekil yönünden yine mini Cayenne’ye olmuş. Karartılı farlar bu sefer birbiriyle bağlantılı. Ve yine orta kısmına marka ismi yapıştırılmış.

Sade bir difüzöre sahip Macan’da dört çıkışlı egzoza yer verilecek. Muhtemelen Turbo versiyonda bu kısımda kromaj ve daha kaslı gösterecek parçalar düşünülebilir.

Kokpiti de düşünen Porsche bu kısma da bir dizi yenilik getirmiş.

Yeni Porsche Macan Uretim Tesisi Kokpitİç mekanda çoğu şey aynı bırakılırken orta ekran kareden dikdörtgene çevrilmiş. 10.9 inç olan bilgi-eğlence ekranına Porsche İletişim Yönetimi (PCM) donanıma eklenmiş.

Aracın bir takım işlemleri artık ses kontrollü yapılabilecek. Başka nelerin değiştiğine baktığımızda 911’den gelen direksiyon simidi ve yeniden konumlandırılan hava menfezleri göze çarpıyor. Macan bir de ısıtmalı bir ön cama ve hava iyonlaştırıcı sistemine sahip.

WLTP gecikmesinden dolayı motor özellikleri resmi olarak verilmedi.

Yeni Porsche Macan Uretim Tesisi MotorAncak yine de 2.0L turbo motorun olacağı kesin. Bunun yanında S ve GTS’de kullanılan 3.6L V6 yerine 3.0L V6‘nın gelmesi bekleniyor. Macan Turbo ise Cayenne S’ten gelecek 2.9L V6 ile hareket etmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir :

Porsche Ultra Hizli Sarj Istasyonlarini Aktif Etti
Porsche Ultra Hızlı Şarj İstasyonlarını Taycan’la Birlikte Aktif Ediyor!

Porsche Macan’ın makyajını özetleyecek olursak; yüzde 20 ön kısımda, yüzde 50 arka kısımda ve yüzde 40 seviyelerinde kokpit değişimi ile yenileme bitirilmiş. Kaputun altındaki değişimlerde ise hacim küçültme söz konusu. Sizce yeni Macan’daki değişimler yeterli olmuş mu?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu