Yatırım yapmaya başla!

Plymouth Barracuda Hayalinin Dodge Challanger’da Hayat Bulması!

60'larda Mustang ve Camaro'ların karşısına cesurca çıkan ancak üretimi kısa süren Barracuda, yeniden canlandırıldı!
Plymouth Barracuda Hayalinin Dodge Challanger’da Hayat Bulması!

Barracuda‘nın bitirilişi uzun yıllar önce olsa da etkisi halen daha sürmekte. Bir kere isminin aşırı karizmatik olduğununa hemfikirizdir. 1964’te Playmouth‘un atölyesinde üretilen efsane Amerikan,  yıllar içerisinde şekil değişimleriyle coupe ve cabriolet tiplere de büründü. Plymouth ismini artık eski modeller duymak zorundayız. Ve oldukça özlenen bir marka haline geldiğini de söyleyebiliriz.

Belki de Barracuda’nın kısa süreli üretimi ve markanın yaklaşık 20 yıl önce bitmesi, rakiplerine karşı çaresiz kalmasından kaynaklı  olabilir. Ancak yeniden canlandırmaya birisi gönüllü olmuş. Oda tasarımcı Ihor Alekseev!

Alekseev hayalini Dodge kasası üzerinden kurmuş.

Plymouth Barracuda 2018 Dodge ChallengerChallenger’ı kendine kalıp alan Rus tasarımcı, ilk önce 2019 Barracuda’nın kaputuna geniş hava girişiyle vahşileştirmiş. Dörtlü angel farlı aydınlatmalar değişmemiş.

Izgara 3D görünümde, R/T ve Barracuda logolarıyla süslenmiş. Tampon alt hava girişinin ızgaraya uyumu dikkat çekiyor.

Challenger üzerindeki retro hareketler kesintisiz şekilde ilerletilmiş.

Plymouth Barracuda 2018 Dodge Challenger ProfilAlfa Romeo desenlerine benzeyen R20 jantlar, koyu füme renkte düşünülmüş. Kırmızı fren kaliperlerinin de Brembo seçildiğini görüyoruz.

Çamurluğa verilen ikili yüzgeçler, Barracuda’yı biraz daha saldırgan göstermiş.

Bizce Plymouth bu görselleri görünce duygusal anlar yaşamıştır.

Düşüncemize göre Dodge, isim haklarını alıp, en azından farklı bir kasa tipinde bunu yapabilir. Veya drag yarışlarının en hızlı ismi Demon gibi aşırı güçlü bir versiyona ismi verebilir.

Süslemerle gelinen arka kısımda, abartı olmayan bagaj üstü spoyleri mevcut. Stop farların orijinal Challenger’in bölünmüş şekli gibi duruyor. Ve orta, siyah zemin üzerine Plymouth logosu yapıştırılmış.

Diklemesine inen tampona ise şık ve sade çift çıkış egzozlar verilmiş. Yeniden bakınca otomobilin digitalden gerçeğe dönüşmesi gerektiği kanatına varıyoruz. Plymouth Barracuda’nın dünyaya erken veda etmesi, bundan sonrada birçok kişi daha bu marka ve modeline özlem duyacaktı. Sizce Ihor Alekseev’in çizimleri nasıl olmuş?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum