Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

2019 Peugeot 208’in Alacağı Tasarım Dili 508’ten Gelecek

Peugeot'un kısa sürede nam salmış mini otomobili 208, bu sefer 508 tadında çok tarz geliyor. İşte detaylar...

Küçük hatchbacklerin en iyi örneği ve temsilcilerinden biri olan 208, yeni tipiyle çıkış gününü bekliyor. 207’nin halefi olarak düşünülen 208, mini sınıfa 2012 yılında dahil olmuştu. Şirketin yeni tesisi Slovakya‘da üretime alınan 208’in yenileme sürecine kadar şirketini mutlu edecek satışlar gerçekleştirildi.

Car Magazine‘den gelen görsellerde 208’in daha da beğenilecek bir hal alacağını görüyoruz. Çünkü DNA’sı için 508’ten yapı taşları alınacak.

208’in Farlarına Bakmamız Tasarımın Gidişat Yorumu için Yeterli!

208'in Farlarına Bakmamız Tasarımın Gidişat Yorumu için Yeterli!208’in bantlara alınmadanki son halinin bu olduğunu düşünüyoruz. 7 ay önce yeni nesliyle tanıtılan 508’in buradan tasarımını tekrar gözden geçirebilirsiniz.  Tekrar inceleyin dememizdeki sebeb, süper mini 208’in aynı stil üzerinden yürütülecek olması. Zaten 508’in markanın yeni yüz temsilcisi olduğunu biliyorduk.

208’in casus resimlerinde siyah zeminli farlarını görüyoruz. Led aydınlatmalar, dikine yerleştirilen üçlü çubuk düzeninde yapılmış. Tamponla far arasındaki kısmı kapalı dursa da aynı 508’de olduğu gibi aşağı uzatılan bir yine Led aydınlatma gözümüze çarpıyor.

208’in Arka Kısmına Geçtiğimizde Yine 508 Benzeri Parçalara Rastlıyoruz!

Şimdiki jant tasarımı güzel. Arka cam üstü rüzgarlığına ve egzoz çıkışlarına odaklandığımızda standart dışı malzemeler olduğunu düşünebiliriz. Peugeot’un son aldığı kararlar içerisinde 208’in tek kapılı versiyonunu artık düşünmediğini söylemişti. Dünya tercihleri değişiyor ve insanların alt sınıf spor otomobillere olan ilgisi gün geçtikçe azalıyor.

208, Common Modular Platform (CMP) olarak adlandırılan ve markanın en yeni küçük araç platformunda üretime alınacak. Sanırız sonbaharda gösterilecek DS3 Crossback ile aynı yeri paylaşabilir.

208’e Tamamı Elektrik Motor Desteği Gelebilir!

208'e Hibrit Motor Desteği Gelebilir!Edindiğimiz bilgiye göre 208’in çıkışı yine benzin ve dizel motorlarla olacak.  208’in tamamen elektrikli olacağı da söyleniyor. e-CMP üzerinde düşünülecek yeni nesil 208’in 50 kWh‘lık bir pille çıkacağı ve menzilinin 450 km’ye yakın olacağı da ayrıca söylendi.

Fransız markanın çok yeni imajlarıyla üretimi planlanan 208’in son kasa Ford Fiesta, Seat Ibiza ve VW Polo’yu çok zorlayacağı şimdiden kesin. 208’in donanımları da ilerleyen dönemlerde açıklanacaktır. Detaylar çıktıkça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz…


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle