Yatırım yapmaya başla!

Güncellenen Nissan Navara’nın Deri Altı Özellikleri Daha Dikkat Çekici!

Nissan, 3. nesil Navara'nın bazı alt yapı ekipmanında değişime giderek daha konforlu sürüşlere imza atmayı hedefliyor.
Güncellenen Nissan Navara’nın Deri Altı Özellikleri Daha Dikkat Çekici!

Nissan’ın kamyonet sınıfındaki temsilcisi Navara, Avrupa versiyonunda yapılan güncellemelerle daha yetenekli ve dolu hale getirildi. Yeni atılan görsellerde aracın dış yapısına dair, değişim noktalarından bahsedecek olsak da Japonun alt yapı sistemleri üzerindeki iyileştirmelerine daha fazla rastlayacağız.

Navara, 1997 yılında çıkartılan çok da eski olmayan bir Nissan kamyonet modeli. Toyota Hilux ve Mitsubishi L200 gibi taşımacılıkta ve arazi kullanımlarında boy gösteren rakiplerine karşı, her zaman için iddialı duruşları olan bir pick-up olmuştur. Gelin hep beraber bu yakışıklı kamyonette neler değiştirilmiş onlara bakalım.

2014 yılında üçüncü neslini alan Navara’nın dış yapısında önemli bir değişim göremiyoruz.

Belirttiğimiz gibi güncelleme bir makyaj operasyonu kıvamında değil de daha çok aracın görülmeyen bölge ekipmanlarında geliştirmeler yapılmış. O yüzden vakit kaybetmeden Japon kamyonetin yükseltilen kısımlarına bakalım.

İlk söz etmemiz gereken kısım gücü artırılmış motor ünitesi.

Aracın tüm sürümlerini taşıyan motor ünitesinde, 2.3L dört silindirli motorun çift turboşarj ile detaylandırıldığını öğrendik. Toplamda gelen 163 ps gücün karşılığında tekerleklere gönderilen 450 nm tork değeri ile iyi dereceli bir performans sunabilecek. Siz de tahmin edeceksiniz ki gelen ekstra turbonun ardından aracın motor bileşenlerinin de güçlendirilmesi gerekir.

O yüzden Nissan, 2.3L’yi çelik pistonlar, karbon kaplı piston halkaları, daha düşük bir sıkıştırma oranı, yeni bir pompa, geliştirilmiş soğutma sistemi, partikül filtresi, SCR teknolojisini içeren bir egzoz sistemi ve bu egzoz sayesinde de artan basıncı dengeleyen bir yenilikten söz edildi. Emisyon oranları düşürülürken, yakıt verimliliğinde de inanılmaz bir artış gözlemlenmiş.

2.3L’lik motorun değişimi ardından eşleştirilen aktarım organlarında da iyileştirmeler olmuş. Vites geçişleri daha yumuşak ve kolay geçişler sağlayacak. 6 ileri manuelin geliştirmeye tabi tutulduğu, istendiği takdirde yine daha iyi yakıt verimliliği ve performans sağlayan 7 ileri otomatik şanzıman da tercih edilebilecek.

Süspansiyon sisteminde de değişimlere gidilmiş.

5 bağlantı noktalı bir süspansiyon sayesinde King Cab olarak geçen tek kabinli Navara’nın sürüşünün, daha yumuşak ve konfor odaklı hale getirildiği söylendi. Aynı zamanda alt takımlardaki gelişimler sayesinde aracın yük taşıma kapasitesi de artırılmış.

Nissan, aynı zamanda off road dünyasının da vazgeçilmezleri arasında olan Navara’nın arka kısmını 25 mm kadar yukarı kaldırmış. 2 kademeli helezon yaylarda da desteklenmiş. Ön süspansiyon direksiyonda daha az efor sarf etmek amaçlı yeniden ayarlanmış.

Fren sisteminde daha büyük diskler takılarak, arka sistemlerde benzer uygulamaya gidilmiş. Nissan Navara’nın Avrupa versiyonunda yapılan değişimler bunlar. Gördüğümüz gibi ara bir yükseltme olarak gelen güncelleme, daha fazla sürüş konforuna yönelik yapılmış.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum