Yatırım yapmaya başla!

Mugen’in Hardcore Civic Type R RC20GT’si Üretime Hazır!

Honda'nın yan kuruluş firması Mugen, geçen sene gösterdiği RC20GT Type R'ı şimdi daha binilebilir bir hale getirmiş...
Mugen’in Hardcore Civic Type R RC20GT’si Üretime Hazır!

Tokyo Auto Salon 2018’e geri döndüğümüzde Civic’in RC20GT Mugen rüzgarını hepiniz hatırlayacaksınız. Soichiro Honda ve oğlu tarafıdan bizzat kurulan Mugen, “Limitsiz, Sınırsız, Geniş” anlamlarına gelmektedir. Bu kelimelerin her birini Civic Type R’ın DNA’sında bulabiliriz. “Aşırı agresif ve erkeksi” tipinin altında modifiyeli model, 1 sene de biraz daha geliştirilmiş.

Şimdiki gösterimde RC20GT’nin artık üretime geçeceği söyleniyor. Bazı düzeltmeler ve tasarımda değişiklik yapıldığını görüyoruz. Japon pazarında oldukça gürültü çıkartacak Mugen RC20GT haricinde daha indirgenmiş bir Civic’le de sizleri tanıştıracağız.

Civic Mugen’in karbon fiber kokusu her tarafa yayılmış.

Mugen RC20GT Modifiye Civic Type RCivic’in olağan sert görüntüsü üzerine şavaşçı bir profil çizilmiş. 2017 yılındaki gösterimi ile karşılaştırdığımızda “modifiyenin hakkını vermişler” dedirtecek tampon ve kaput şekillerinde bir değişime gidilmemiş. Öte yandan ızgara ve toplamdaki hava giriş tipleri de aynı bırakılmış.

Stars Wars vari duruşunun tek sebebi parçalar değil!

Mugen RC20GT Modifiye Civic Type R JantlarÖn çamurluklardan başlatılan çıkartmalar, renkli ve daha farklı desenlerde ilerletilmiş. Yakışmadığı söylenemez. Karbon fiberle beslenen kapı altı etekleri ve çok kollu yüksek ebatlı lastikler de RC20GT’nin ana karakterine çok yakışmış.

Tokyo Salon 2017’deki ile şimdiki Civic Mugen’in arka kısmında bir değişim yapılmamış.

Mugen RC20GT Modifiye Civic Type R Arka KanatParça kalıpların milimetrik uyumuyla birlikte arka tampon ve tek egzoz çıkışlı agresif difüzörü görmekteyiz. Stoplarla bütün tutulan bagaj spoylerini farketmememiz normal çünkü üzerinden en az 3 katı büyüklüğünde karbon DTM’i geçirilmiş.

Mugen, 2019 RC20GT’yi daha binebilir bir otomobil modeli haline getirmiş.

Mugen RC20GT Modifiye Civic Type R KokpitSpor koltuklar, çok noktalı koruma sağlayan cinsten. Kısım kısım kokpit parçalarında nubuk uygulaması yapıldığını görüyoruz. Hıza teşvik eden bir kokpit yapısı olduğu kesin. Öncekinde konsept olan direksiyon simidi şimdi 3 kollu ve sanırız Civic Type R’dan gelmiş.

Tokyo standında Mugen daha az korkunç bir Type R tipini getirmiş.

Mugen RC20GT Modifiye Civic Type R Ön TamponJapon tuningçi ortamı biraz daha yumuşatmış. Civic’in ön cehresini komple değişiminden ziyade daha standartlarda bir ızgara uygulaması olmuş. Tampon lip ve dizayn seviyesi Type R’dan çok da farklı değil.

RC20GT’nin tasarım hafifletmesinde jantlar aynı bırakılmış.

Mugen RC20GT Modifiye Civic Type R Arka GörünümDikiz aynalarının pençe temalı hali ve kırmızı kaliperli lastik grubu aynen geçirilmiş. Mugen’in olmazsa olmazlarından devasa karbon rüzgarlık Type R’ın arka bölümünü süslemiş. Egzoz çıkışları bu sefer belirgin ve çift çıkışlı.

RC20GT’nin her iki tipide göze batan cinsten. Üretim sürecine başlanacak ancak ne zaman olacağı şimdilik belli değil. Kendini daha sarsıcı ve saldırgan karoser içinde düşünürseniz siyah versiyon tam size göre. Mugen’in favori Type R’ından siz olsanız hangisini seçerdiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum