Yatırım yapmaya başla!

2019 Model Corvette “Zoro ZR1” için Chevrolet Kolları Sıvadı!

Chevrolet'in spor araba tarihinde akıllara kazıdığı Corvette'in en yeni üyesi hazırlanıyor. Zoro ZR1 adını verdikleri yeni süper sporcunun gücü ve hızı sizi çok şaşırtacak. İşte detaylar...
2019 Model Corvette “Zoro ZR1” için Chevrolet Kolları Sıvadı!

Tartışmasız en iyi ve çizgisini bozmayan spor arabalardan biri olan Corvette‘ye Zoro ZR1 takviyesi geliyor. Şu anda 7. nesli üretimde olan Corvette veya Sting Ray, 1963 yılında yollarla buluşmuştur. Corvette’nin göstermiş olduğu başarılar, insanların spor araba zevklerini fazlasıyla karşılıyordu. Ortadan motorlu bir yapı benimseyen bu “savaş gemisi”, isminin hakkını tüm nesilleri boyunca vermiştir.

Ve mutlaka birçok kişinin gençlik hayali olmuştur! Şimdi ki konumuz ise Corvette’nin kasıp kavurucu tipteki aracı Zoro ZR1. Corvette’ye bu ismin verilmesi tesadüf değil. 1955 yılında takıma katılan ve markanın rekorlar kazanmasını sağlayan Belçikalı mühendis Zora Arkus Duntov‘un ismi verilmiştir. Zoro, takıntılı bir şekilde Chevrolet modellerini, özellikle Corvette ile sürekli oynamalar yaparak, akıllara zarar derecelerde hız ve güçler üretmeye kendini adamış biridir.

GM mühendisler bu aracın tamamen farklı boyutlara ulaştırmak için çalıştıklarını söylediler. O nedenden dolayı 8. nesil C8‘lerin Zoro altında performans göstermesi sağlanacağı söylendi.

C8 Zoro’nun karoser yapısının taze ve sexi duruşunun yanında gelişimi, C7 ve Z06’dan alınan performans değerlerini yukarı taşıyan öğeler ile sağlayacaklarını bildirdiler.

Agresif soğutma kanalları ve sivri burnuyla Zoro’nun ön hatları tamamlanmış. C7’ye nazaran splitler ve karlık paletlerin daha geniş tutulduğunu gördük. Bu haliyle Porsche 918’in yansımalarını görüyoruz!

Topspeed’den alınan bilgiye göre, firma mevcut C7 alüminyum şasilerini ve Z06’nın bazı yürüyen aksamlarının Zoro’ya geçirme planlarının olduğunu söylediler.

Yani temel olarak C7’nin biraz hem evrimleşmesini hem de GM’nin aldığı radikal kararlarını görüyoruz. Ancak yeni canavarın benzemeyecek kısmı, güncellemelerden sonra Zoro ZR1’in daha güçlü olacağıdır!

Zoro’nun hızlarına karşı ön taraftan gelen hava ekipmanları, arka tarafa doğru fazlasıyla performansa kilitlenildiğini gösteriyor.

Takım halinde ilerleyen parçalar, arka tampon ve difüzörün aynı şekilde genişleyip, o muhteşem dört çıkış egozozu içine alıyor.

Zoro ZR1’in iç mekanı hakkında aldığımız bilgiler içerisinde; Alkantra, deri ve yoğun olarak karbon fiber malzemelerden yararlanılmış.

Alman kalitesinde yola çıktıkları açıkça belli oluyor. Donanım öğelerinin ZR1’de tam kapsamlı uygulanması bekleniyor. Ekran bazında birden çok Lcd koyulması planlandığı söylendi. Kullanılan malzemelere bakıldığında ileri teknolojiye sahip, fazlasıyla konforlu bir yarış arabası olacak.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Zoro’nun ünitesi 6.2L hacminde bir V8 olacak. Bu kısmın tedariği de Z06’dan sağlanacak. 700 beygir gücü katmazsak!

Zoro ZR1, standart 700 beygir güç ile çıkış yapacak. Verilecek bu güçlerin neticesi olarak 320 km/h maksimum sürat rakamları karşımıza çıkıyor. İstenilen güç tam olarak sağlandığı zaman Zoro ZR1’in 4 saniye altında 0-100 km kalkış yapması bekleniyor.

Fiyat konusuna da değinilen Zoro’nun tahmini olarak 150 bin $ civarları olacağı bildirildi. Gelen yorumlara bakacak olursak fiyatı bi hayli fazla!

Konsept ve casus fotoğraflarından Zoro ZR1’in, bazı olguları değiştirme yolunda önemli bir adım olacağı gözüküyor. Corvette’nin safkan spor arabasının üzerine daha fazla güç yüklemesi ve önceki modellerin en kritik taraflarının alınması Zoro’yu daha özel kılıyor.

İç mekana da daha fazla özenen Chevrolet, genel yapıyı bozmadan Zoro ZR1’e teknolojik ve bol seçenekli paketler sunacağa benziyor. Bence 2019 yılında spor araba sınıfında kızışmalar çok yaşanacak! Motor kısmında temiz ve desteksiz 700 hp üretmesi de İtalyan Ferrari‘nin aldığı safkan güçleri hatırlatıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum