Yatırım yapmaya başla!

2019 Mercedes SLC 43’e Fazladan Beygir Takviyesi

Mercedes SLK'nın yerine geçen SLC 43 AMG gösterildi. Spor araç bu sefer daha güçlü ve hızlı.
2019 Mercedes SLC 43’e Fazladan Beygir Takviyesi

SLC’nin hayat hikayesi aslında SLK‘ya dayanıyor. 1996 yılında üretime alınan iki kişilik spor arabanın 3 nesil üretimi yapılmıştır. R172 kasadan itibaren, 2016 yılında yeni hayatına SLC olarak devam etme kararı alındı. Mercedes, isim değişikliğinin ardından bünyesinde geliştirdiği farklı teknolojik yapıları SLC’nin paketlerine eklemeye başlamıştı.

AMG, spor aracın gelişiminde de rol alarak özellikle motor bölümlerinde ciddi artışların olmasını sağlamış. SLC 300’ün geliştirilmiş hali 43 AMG, güç ve hız konularında başarılı rakamlar çıkarmış.

SLC 43 AMG Geçişiyle Donanımlarda da Farklılıklar Olmuş

SLC 43 AMG Geçişiyle Donanımlarda da Farklılıklar OlmuşÇalışmalar bu kısımda da yine SLC 300‘ün devamı olarak yapılmış. Motor bilgilerini vermeden önce ek özelliklerinden bahsedelim. Ufak revize ile aktif aydınlatma, otomatik uzun huzmeli farlar, çift bölgeli klima kontrol sistemi ve Grafit Gri boya seçeneği eklenmiş.

Mercedes SLC’ye Kolay Kullanım Ekipmanı Eklemiş

Mercedes SLC için Kolay Kullanım Ekipmanı EklemişGüvenlik paketlerinde; kör nokta uyarı sistemi, parktconic, ön araç algılama ve çarpışma önleyici sistemler. Kokpit kısmında farklı bir ortam aydınlatma seçeniğinin peşinden, en kaliteli sesleri verebilmek adına Harmon Kardon LOGIC7 müzik ses sistemi eklenmiş.

SLC 43 AMG Motor Özellikleri

SLC 43 AMG Motor ÖzellikleriAMG, 300 Serisi’nin ünite kısmına müdahalesi ile SLC’nin daha da hızlı olmasını sağlamış. 3.0L V6 ile beslenen spor araç, 285 beygir güç ve 520 nm torka sahip olacak.

Şu anda 43 AMG’nin hız teknik verileri söylenmese de 4.5 saniye veya altında bir kalkış süresi olacağı söyleniyor. SLC 43, maksimum hızına da 9 ileri otomatik şanzımanla ulaşacak.

Mercedes’in SLC 43 AMG’yi daha gelişmiş halde sunmasının nedeni düşen satışları. ABD’de geçtiğimiz sene 2860 adet satılmasına karşı, 2018 yılından Mayıs ayına kadar sadece 1.046 adet satışı yapılmış.

Avrupa satışları tatminkar olsa da Amerika için ilgi çekecek, SLC 43 AMG gibi versiyonun eklenmesi satış rakamlarını etkiyebilir. Bu versiyon diğer ülkelere de gönderilecek mi belli değil!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum