Yatırım yapmaya başla!

2019 Mazda RX-9’un Çıkışı Doğrulandı!

Mazda'nın 2015 yılında tanıtımını yaptığı RX-Vision modelini, 2019 için RX-9 olarak çıkartacağını bildiridi. Bu spor arabanın gerçekten her noktasında insanı büyülen bir sexi yapı var. İşte haberimizin detayları...
2019 Mazda RX-9’un Çıkışı Doğrulandı!

2015 yılı Tokyo Motor Show‘un tartışmasız en ilgi çekici arabası Mazda standı olmuştur. RX Vision adında bir model tanıtılmıştı ancak bu aracın markanın hangi modeline yönelik çıkartılacağı kesinlik kazanmamıştı. Şunu diyebilirim ki Mazda’nın RX-8 Serilerinden sonra hayran baskısıyla RX-9’un hayata geçirildiğini söylebilirim. Nasıl ki Toyota hayranları 2002 yılında üretimi sonlandırılan efsane spor arabası Supra‘yı tekrar istediler, Mazda cepheside aynı isteklere maruz kaldı.

Japon markanın 2019 yılı planları içerisine aldığı RX-9 ile serilerini tamamlamış oluyor. Spor araba hissiyatını MX-5 ile müşterilerine enjekte eden Mazda, daha büyük yapılarda, hacimleri ile süper spor otomobillerin standartlarına gelecek model yapmak istiyordu. Çünkü alt yapı olarak sorunsuza yakın platformlar kullanabiliyor ve motorlar her türlü gücü kaldırabilecek şekilde imal ediliyor. Bu kadar imkanın olduğu bir yerde de sadece şekillendirip, görünce ağızları açık bırakacak görüntü sunmak kalıyor. Gördüğümüz gibi de Mazda tüm dediklerimizi harfiyen gerçekleştirmiş.

2012 yılında RX-8’in üretim sonlandırılmasından sonra gerçek manada böyle bir arabanın çıkması gerekiyordu. Yapısına baktığımızda “9” isminin de hakkını fazlasıyla vereceğine bizleri inandırıyor.

Dış karoserinin gerçekten de büyük ölçekli yapıda görüyoruz. Aslında RX-9’un grafik sinyalleri diğer Mazda modellerinde verilmişti. Geleceğin tasarımı ile üretilen SUV CX-9, RX-9’un ön bakışlarının nereden geldiğini bizlere anlatıyor.

Oldukça ince formda düşünülen far yapısı İtalyan, Alman ve İngiliz rakiplerine 2019 yılı için hazır olun çağrısında bulunuyor. Tabi, far grubuna bağlantılı büyük ızgarasını da unutmuyoruz!

Mazda’nın şimdi neden 5 yıl beklediğini daha iyi anlıyoruz. Japon temsilcisi, yeni silahını en etkili şekilde kullanmak için toplama yöntemi ile sahip olduğu en yeni teknolojileri ile tek çatı altında toplamak istemiş.

RX-9’un profilinden uzun kaputu ve kısa arka kısım ile Mercedes SLR görüntüsü veriyor. Şişkin çamurluk yapısı altında da oldukça büyük lastikler kullanılacak. Tahmini olarak RX-9’a 21″ jant boyutu verilebilir.

RX-9’un arka görünümü sade, geniş ve başka bir otomobilde görmediğimiz dizayna sahip.

Ancak bizi en etkileyen kısmı arka far yapısı ve rüzgarlığı oldu. Sizce de yapılış tarzı harika değil mi?

Konsept olarak kokpit yapısı çizimlerine baktığımızda, ibredeki performansı hissettirmeyecek şekilde, konfor öğeleri ile donatıldığını görüyoruz. Yani RX-9, lüks ve konforlu bir süper spor araba olacağa benziyor.

Resimde gördüğümüz gibi RX-9 roadster bile şimdiden hayal edilmiş!

Motor ünitesi hakkında henüz açıklanan bir şey olmasa da, Mazda’nın düşüncesi yine düşük hacimlerden yüksek güç üretmek olacaktır.

Ancak yapacağı üniteler içerisinde mutlaka elektrikli bir motor olacaktır. Tahminimizce hibridi atlayarak tamamı elektrikli olacak şekilde de üretilebilir.

2019 yılı içerisinde yollara çıkmasını beklediğimiz Mazda RX-9 modelinin kusursuza yakın olmuş diyebiliriz. Halen konsept adı altında olsa da en azından biliyoruz ki Mazda RX-9 karoser yapısı % 90 böyle olacaktır.

Çıktığı zamanda en hızlı Mazda ünvanını da alması muhtemel! Resmi açıklama ve tanıtımının 2018 yılı ortalarında yapılacağını tahmin ediyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum