Yatırım yapmaya başla!

Lincoln’den Continental’e 80. Yıl Özel Hediyesi: “Coach Door Edition”

Lincoln'ün ikonik Continental modeline 80. yıl özel sürümü geliyor. Bu sefer kapılar ters!
Lincoln’den Continental’e 80. Yıl Özel Hediyesi: “Coach Door Edition”

Ford’un bünyesinde yarışan Lincoln, en uzun soluklu filmi olan Continental modelinin 80. yılını kutluyor. 1939 yılında ortaya çıkartılan seri, tampon üstündeki yedek lastiği ve tente tavanlı duruşuyla tam bir idol haline gelmiş. Çıkışının 3. senesinde kapsamlı revizelerden sonra, 20. yüz yıl zenginlerinin keyifli yolculukları için geliştirilmiş.

Carscoops‘un bu araç için ilk yorumu “100.000 dolar fiyatıyla sizi sevindirmeyecek” olmuş. Ancak biz “özel ve sınırlı seri” tarzında çıkartılan modellerin fiyatları konusunda yorumlardan kaçınıyoruz. Bentley markası da 100. yılı için modellerine eşsiz dokunuşlar yapmıştı. Şimdi bunun pahalı olması bizce kaçınılmaz. Lincoln, özel yılında Continental’i nasıl değiştirmiş hep beraber bakalım!

Amerikan marka modelin dış yapı mimarisinde insanların “harika olmuş” diyeceği değişimler yapmış.

Continental’in sade ve masum görüntüsü devam ettirilerek, dikkat çekici bir gövde renk tonunda araç boyanmış. 2019 Continental’e gelecek en yeni karoser yapısında, Rolls Royce’nin benimsediği Coach Door, diğer ismiyle intihar kapıları olacak. Gerçekten Amerikalı vatandaşların ilgisini çekecek bir değişim.

Lincoln Kuzey Amerika Müdürü Anika Salceda Wycoco özel 80.yıl serisi hakkında bazı tüyolar verdi.

Wycoco, Continental’in son sürümünün 80. yıla özel dönüşümünün 100.000 dolara mal olacağını söyledi. Normal bir standart Continental istediğinizde karşısınıza çıkacak fiyat, 46.145 dolar. Bu da yeni sürümün iki katından fazla olduğu anlamına geliyor.

Lincoln, kokpitin lüks yaşam unsurlarında sağlam eklemeler yapmış.

Siyah ve bej renkle harmanlanan kokpitin ön yüzünde üç kollu şık duran fonsiyonel direksiyon simidi, orta kısımda dokunmatik ekran ve kaliteli malzeme yapısına yer verilmiş.

Continental Coach Door Edition sürümünün arka yaşam alanında üst düzey konfor seçimine gidilmiş.

En başta Lincoln, özel aracının seçkin yolcuları için 30 fonksiyona sahip koltuklarından bahsetti. Diğer yandan profesyonel bir ses sistemi olan Revel Ultima müzik tesisatından bahsedildi. Continental 80. sürümünün kabin içerisinde Aktif Gürültü Kontrollü teknolojisine yer vermiş.

Orta konsol iki kişilik yaşam alanında tam fonksiyonla halde tutulmuş.

Aracın iç kısmında kaliteli ahşabın hakim olduğunu görüyoruz. Ayrıca belirtmemiz gerekirse Continental Coach Door Edition‘un dingil mesafesinin 152 mm artırılmasından dolayı sınıfının en iyi ikinci otomobili olarak görülüyor.

Orta konsol üzerine ön kısma benzer bir iklim kontrol ünitesi yerleştirilmiş. Tablet tutucular ve usb gibi bazı bağlantı girişlerine aynı noktada yer verilmiş.

Motor konusunda değişime gidilmeden orta hacimli, güçlü motor seçeneği olan 3.0L kaput altına yerleştirilmiş.

Tek tip motorla çıkacak olan Continental 80. yıl özel sürümünde 3.0L çift turbolu bir motor hizmet edecek. 400 hp güçle birlikte model 542 nm tork üretecek. 100.000 dolar değerindeki Lincol modelinden 2019 sene için 80 adet imal edilecek.

Amerikalı markanın dediğine göre de 2020 yılı içinde belirli bir adet üretimin yapılacağını söyledi. Sizce Continental Coach Door’un yapısı, özellikleri ve fiyatı konusunda ne düşünüyorsunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum