Yatırım yapmaya başla!

2019 Lexus ES Yeni Karoserini Gösterdi!

Lexus'un BMW 5, Audi A6 ve Volvo S90 gibi rakiplerinin karşısına koyduğu ES Serisi, 2019 yeni hatlarıyla karşımıza çıkıyor.
2019 Lexus ES Yeni Karoserini Gösterdi!

İnsaların SUV ve crossover araçlara akın ettiği bu zamanlarda premium üreticiler sedan araçlarından hiç bir zaman vazgeçmiyor. Dünyada gözle görülür bir düşüş olsa da yine de yere yakın konumlu, ultra lüks sedan otomobiller gözde olmaktan vazgeçmiyor. Toyota’nın Amerika pazarındaki en büyük silahı Lexus, LS’den sonra gelen sportif aracı ES‘yi ufak dokunuşlarla tekrar ele aldı.

1989 yılında inşasına başlanan ES’ler, Camry platformu üzerinde yapıldı. 6 . jenerasyondur üretimde tutulan ES, daha tarz ve karizmatik bir yapıya büründürüldü. Gerçek hatların verildiği dış yapı, rakiplerinden ayrılan ızgarasıyla çekicilik seviyesini artırmış.

XV60 6. nesline göre far ve çevresi büyütülmüş.

Keskin dönüşlerin bırakılmadığı, 2018 kasa yapısıyla karşımıza çıkan LS ile aynı görünüşte olmuş. İşin aslı bu ön bakışın hissiyatı nerdeyse hiç bir otomobilde yok.

Farlar son çıkan konseptlerin yapısını taşıyor.

Cesaret yüklü grafikler, aydınlatma şekillerinin de aynı yapıda olmasını sağlamış.

Bumerang tipi, son çoğu modelde uygulanıyor. Matrix mercekler, Led aydınlatmalarla bütünlük içerisinde.

Yeni ES, Toyota’nın üst sınıf aracı Avalon’la çoğu şeyi paylaşılmış.

Camry hizasında olan üretim sonradan Avalon platformuna alınmış. Dingil mesafesi, arka yolcu alanı, yetenekleri, sürüş kalitesi ve en önemlisi olan güvenlik paketleri birebir aktarılmış.

Rakiplerine baktığımızda; Audi A6, BMW 5 ve Volvo S90 ile uzun süreli kapışmalarını izleyeceğiz.

Motor konusuna baktığımızda; giriş kısmında yine değişmeyen 3.5L bir benzin ünitesi görüyoruz. 300 beygir alınması beklenen motorun, 8 ileri bir otomatik şanzımanla aktarımları yapılacak. Buda ES’nin 2 vites yukarı çıktığını gösteriyor.

Yüksek ihtimal dört silindirli motorun yanına yerleştirecek hibrit ünite, performans ve yakıt ekonomisinde iddialı olacak. TNGA‘nın nimetlerinden son olarak yararlanan ES, yapısal olarak saldırganlığının artmış olduğunu gördük. Toyota, bu araç üzerindeki çalışmalarının ne kadar özenli olduğunu da açık dille anlatıyor. Daha detaylı şekilde ES’yi 25 Nisan Auto China 2018‘de görebileceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum