Yatırım yapmaya başla!

Land Rover’ın “Road Rover” Projesi Bir Sedan mı?

Land Rover'ın station wagon olarak planladığı Road Rover, her an sedan bir yapıda çıkabilir!
Land Rover’ın “Road Rover” Projesi Bir Sedan mı?

Geçtiğimiz Temmuz ayında İngiliz üreticinin Road Rover adında farklı bir kasa tipine sahip bir model çıkartabileceğinden bahsetmiştik. Auto Moto‘ya göre bu araç sedan bir model olabilir! İlk ön görülen yeni nesil aracın wagon tipinde Audi’nin A6 wagon ve Mercedes’in Shooting Brake versiyonlarıyla yarışabilecek şekilde ayarlanacak olmasıydı.

Tarihte biraz daha geri gittiğimiz zaman, 2017 yılında aslında yine böyle bir projenin olabileceğini söylemiştik. Ancak Land Rover’ın oluşumundan beri SUV dünyasına hakim olmasından dolayı, markayı sedan bir araçla düşünmek zor olmuştu. Bakalım gerçekte de İngiliz Land Rover grubu Road Rover’ı sedan olarak mı düşünüyor!

Land Rover Marka Tarihinin İlki Olacak Sedan Karoserli Araç Yapımına Sıcak Bakıyor!

Land Rover Marka Tarihinin İlki Olacak Sedan Karoserli Araç Yapımına Sıcak BakıyorDünyada işler biraz tersine ve şekil değiştirmeye başladı. Neden diye soracak olursanız; eskiden bir firma spor araba üretici olarak hayatına başladıysa çizgisinden pek çıkmazdı. Mesela Porsche’de akıma kapılarak dört kapılı SUV ve sedan alanına giriş yapmıştı. 4×4 ile birlikte lüks yapının birleştiği yer olan Land Rover, aynı Porsche’de olduğu gibi insanlara farklı bir yerden ulaşmak istiyor.

Verilen tarihler hep 2020’yi gösterse de araç hakkında kimse kesin bir şey diyemiyor. Bilinen sadece Road Rover projesinin kesinliği! İngiliz şirket şayet sedan aracını çıkartırsa Mercedes S, Audi A8 ve Lexus LS gibi serilerle başa çıkabilecek seviyede olması gerekiyor.

Yapımında aynı çatı altında iş yaptıkları Jaguar‘ın büyük yardımları olacak. XJ modelinin platformu aynı zamanda Road Rover’ında imal edildiği yer olabilir! Marka yeni tip araç yapımına yeşil ışık yaktı ve bunu 2019 Los Angeles Otomobil Fuarı‘nda açıklayabilir! Yani detaylar için bir süre daha beklemek zorundayız…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum