Land Rover 2019 Defender Modeli için Büyük Radikal Kararını Açıkladı!

İngiliz firma Land Rover, 70. yıla özel Defender SUV modelinin çıkışı ile ilgili aldığı radikal kararını açıkladı. İşte detaylar...

Land Rover – Jaguar grubun daha önceden Çin’le ile olan sorunları hakkında neler yapmak istediğinden sizlere bahsetmiştik. Dünya otomotiv devlerine resmen “bıkkınlık” getiren Çinli otomobil üreticileri, firmaları sürekli bir plan değiştirme eğilimi ve farklı çözümler bulmaya itiyor. Güzel çirkin demeden marka modellerini kopyalayan Çin firmaları, Land Rover’ı “artık yeter” durumuna getirdi. Onun için de İngiliz firma yeni çıkarmayı planladığı arazilerin sağlam yüzü Defender‘ın çıkışına dair plan değişikliğine gitti.

Üreticiler artık konsept yapıdaki araçlarını tanıtmaya korkar duruma geldi. Çizimlerini yapıp, prototip olarak fuarlara getirilen yeni araç modelleri, daha ne olduğunu anlamadan bir bakmışlar ki birebir aynısı Çin’den çıkarak gösterime girmiş. Haklı olarak büyük emek ve uzun yıllar harcanarak yapılan işlerin sonunda birisi gelip hazıra konmuş oluyor.

Land Rover’ın Defender işleyiş planı, 2018 yılı sonunda tanıtarak 2019 yılında yollara çıkarmaktı.

İşte büyük sorun 2018 yılında Defender’ın tanıtılması!

70. yılına özel bir ürün göstermek isteyen Land Rover ekibi, bu yüzden konsept yapıdaki gösterim işini planlarından çıkardı.

İngiliz markanın korkusu; yeni nesil Defender’ın yapısal olarak çok özel olacağı ve marka içerisinde yeni bir oluşumun da göstergesi olacağı için ön gösteriminden çekinceleri var. Herhangi bir yerde yeni Defender’ın çıkış karoseri hakkında kimsenin bir bilgisi yok ve olmayacakta.

Proje büyük bir sandığa koyularak üzerine kilidi vuruldu bile! Böyle bir korku yaşaması gayet normal. Yeryüzüne SUV’ların lüks yüzü olarak damga vurmuş Range Rover‘ın bile farklı Çin firmaları tarafından yapılan taklitleri mevcut. Tek diyebileceğimiz Land Rover ve diğer firmalara “sabırlar” diliyoruz.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı