Yatırım yapmaya başla!

2019’da Koenigsegg En Hızlı Wagon ve Sedan Modele Hazırlanıyor!

Çıkarttığı modellerle dünyanın en hızlı arabalarını yapmayı başaran İsveçli Koenigsegg, şimdi de sedan araç segmentine giriş yapmayı planlıyor. İşte detaylar...
2019’da Koenigsegg En Hızlı Wagon ve Sedan Modele Hazırlanıyor!

23 yıllık bir geçmişi olan İsveçli firma Koenigsegg, kabuğunu kırarak spor araba sınıfından başka bir segmente geçmeye hazırlanıyor. CC varyasyonlarla başlayıp, Agera gibi süper bir spor arabayı dünyaya kazandıran firma, 4 kapılı sedan araçlara merak salmış. Koenigsegg’in bu kadar hızlı geliştirilmesi, sahibinin eskiden Lamborghini genlerine sahip olmasıdır.

Dünya otomotiv üreticilerine baktığımızda, üretim amacı ne ise aynen devam eden çok az firma kaldığını görebiliyoruz. Bu sözden kastımız; Porsche ve Lamborghini gibi hıza dayalı firmalar bile SUV araç üretimine girdiler. Şimdi de Koenigsegg aynı girişimde bulunacak. Bakalım sonuçta neler olacak.

Aşağıda vereceğimiz resimlerden bazıları Koenigsegg’in diğer modellerine aittir:

Koenigsegg’in ilk adımı SUV’a yönelik olacağı bildirildi. Aynı zamanda kısa süre içinde sedan modele yoğunlaşacaklarının da haberleri geldi.

Böyle bir proje bahsettiğimiz firma tarafından yapılıyorsa güçlü ve hızlı olması da kaçınılmaz!

İsveçli firmanın yeni sedanı için büyük ihtimal Agera serisinde bulunan motor üniteleri kullanacak.

İsminin henüz belirlenmediği bu modelde, 5.0L ve 1000 beygiri barındıran üniteler kullanılabilir.

Egzotik tarzın İsveçli temsilcisi önden motorlu bir yapıda olup, V8’in aşırı güç üretimi ile birlikte 4 saniyede 0-100 km/h süratlere çıkması bekleniyor.

Son yıllarda insanların aile otomobillerine olan düşkünlüğü, görüyoruz ki Koenigsegg’in de 350 km maksimum hızlara çıkabilecek geniş araba üretme düşüncesine itmiş.

İsim konusunda da ufak tahminlerimiz var! Bizce firma tamamen yeni bir modelmiş gibi lanse etmeden, Regera adını 4 kapılı aracına vereceği yönünde tahminlerimiz oldu. Çünkü Agera ismi meydan savaşlarında daha çok yeni.

Dış yapısını ise alçak tavanla ve uzun kaputuyla tamamlanmasını bekliyoruz. Tıpkı konsept çiziminde gördüğümüz gibi!

Hangi marka ve modelini andıracak diye bir soruya karşı; Porsche Panamera’nın lüks ve hız anlayışında bir sedan imal edilebilecektir.

Koenigsegg sedana yapısal olarak baktığımız zaman, dünyanın en güçlü wagon ve sedan araçlarının tahtını indirecek güçlere sahip olacak. Bir de artık kapılar yukarı doğru değil, yana doğru açılacak.

Hacimlerin küçülüp güçlerin arttığı şu günlerde, İsveçli firmanın yeni kapılar ardındaki sedanını merakla bekliyoruz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum