Yatırım yapmaya başla!

Kia’nın En Büyük SUV’u 2019 Telluride’nin Üretim Hali Caddelerde Görüldü!

Kia'nın yükselen 4x4'ü Telluride'nin nihayet üretim modeli caddelerde görüldü!
Kia’nın En Büyük SUV’u 2019 Telluride’nin Üretim Hali Caddelerde Görüldü!

2016 yılı Kuzey Amerika Fuarı’nda gösterildiğinden beri Telluride hakkındaki tüm gelişmelerden sizleri haberdar etmeye çalıştık. Uzun süre aracın ne zaman üretileceği konuşulurken, aslında yavaş ilerlemeden çoğu kişi sıkılmıştı. Aynı dönemlerde çıkan Cross GT Concept’i biraz daha ilgi çekmişti ve yeni SUV’un bu yönde olacağı zannedilmişti.

Carscoops‘tan aldığımız haberde, Kia’nın Amerika ve bazı Avrupa ülkeleri için düşündüğü hacimli 4×4’nün prototiplerinden birisi casus fotoğrafçılar tarafından caddelerde görüntülendi. İlk yorumumuz konsept yapısında bize gösterilenlere sadık kalındığı. Bakalım Telluride hakkında başka neler varmış!

Profile yakın çekilen fotoğraflarda iyi ki her şey belli oluyor.

2019 Yeni Kia SUV TellurideÖnceden gösterilenlerle şimdiki arasındaki ilk farkın farlarda olduğunu görüyoruz. Konseptte kare ve dörtlü lazer farlarla gösterilirken, üretim tipinde daha dik olanına rastlıyoruz. Amerikan GMC bu ön tipe biraz sinirlenebilir.

Konseptle aradaki farklar ızgarada da belli oluyor.

2019 Yeni Kia SUV Telluride KaroseriIzgara bu sefer biraz daha geniş tasarlanmış. Ancak stil aynı. Jantları, aracın gövde büyüklüğüne bakarsak 20 inç civarlarında olacağını söyleyebiliriz.

Telluride’nin yapısısal olarak direkt ABD’ye yönelik düşünüldüğünü söylemek mümkün.

2019 Yeni Kia SUV Telluride Dış YapısıÖn ve arka difüzör parçaları krom detaylar beslerken, kapı altlarına da aynı şekilde düşünülmesi sportif bir hava oluşturmuş.

İri SUV’un arka kısmı aracın en özgün olduğu bölüm.

2019 Yeni Kia SUV Telluride Arka GörünümKonseptte nasıl olduğunu hatırlarsak; stil olarak aynı ancak daha ince ve daha fazla aşağıya uzatılmıştı. Şimdi ise kalın ve daha kısa olarak Telluride’ye yerleştirilmiş.

Egzoz çıkışları da konseptte sağ ve sol olmak üzere dört çıkışa sahipken, prototipte sağda çift çıkış yapılmış.

İç mekandan fotoğraf karesi alınamasa da Mercedes’e yakın bir kokpit olacak.

2019 Yeni Kia SUV Telluride Kokpit İç MekanıYine Mercedes kendini örnek aldıracak bir şey daha yapmayı başardı. MBUX kokpit sistemini ortaya çıkartan Alman marka, son gösterimini yaptığı EQC SUV‘u da yenilikçi ekran şekliyle ele almıştı.

Telluride konseptinin kokpit resimlerinden anladığımız kadarıyla kadran ve bilgi ekranı bütün olarak durarak teknolojik çağın en iyilerinden olacak!

Yetkililerin öne sürdüğü bir şey de Telluride’nin yeni lüks sedan K900 mimarisine sahip olacağı!

2019 Yeni Kia SUV Telluride MotorKia yetkililerinden bir şey çıkartacak olursak; Telluride’nin motoru 3.3L çift turbo, 365 ps ve 509 nm tork üreten bir V6’nın yüksek olasılıkla kaput altına yerleştirileceği ağır basıyor.

Sokaklara inen Kia’nın yeni 4×4’ü hakkında gelen bilgiler şimdilik bu kadar. Testleri sürse de tanıtımı ne zaman gerçekleşecek henüz söylenmedi. Detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum