Paylaşım

KIA Niro’nun EV Versiyon Çıkışını Onayladı!


 

Kia'nın hibrit aracı Niro, 2019 yılında EV motorla gelmesi bekleniyor. İşte haberin detayları...

Kia, Niro modelinin elektrikli versiyonu hakkında ilk görsellerini yayınladı. Eskiden sadece orta düzeyli bir Kore firması olarak gördüğümüz, Sephia ve Capital‘in üzerine çıkamayacağını zannettiğimiz bir firmaydı. Peki şimdi neler oldu? Kia, dünyanın en büyük firmalarına kafa tutan ve sürekli yükseliş grafiği çizen dev bir kuruluş oldu.

Adımlarını Hyundai ile birlikte atan Kia, her segmentte uygun model ve insaların benimsediği modeller üretti. Yeni model Niro SUV ile kompakt yapının güzel örneklerinden birini bizlere sunmuştu. EV oluşumu altında Hyundai tarafından gelen modeller yollara çıkartılmıştı. Bunun büyük örneklerinden biri ülkemizde de satılan hibrit motora sahip Inoniq aracı!

Görseller şu anda sadece belli noktaları dikkate almamızı söylüyor.

Kia Niro EV 2019 Yılı

Kia’nın Niro’yu EV moda alması özellikle 2020’li yıllarda çıkışı beklenen diğer markaların EV’leri önünde büyük avantaj sağlayacaktır.

Kia Niro EV Profil

Kia Niro EV için de Ioniq ünitesi kullanılabilir. Yani 120 beygir güç ve 296 nm torkla.

Kia Niro EV Arka Görünüm

Kia yeni Niro EV’si için “daha önce görülmemiş insan – makine birlikteliği” olarak yorumladı.

Kia Niro EV Arka Far Yapısı

Menzil bakımından tatminkar rakamlar sunacağını Hyundai Ioniq’den anlayabiliriz. Tahmini olarak Niro EV, 200 ile 300 km arasında menzil rakamları sunabilir. Böylelikle Koreli markanın mühendislik ve girişimcilik ruhunu Niro EV ile daha çok hissetmiş olduk.

Toyota’nında yaptığı hibrit motor teknolojisinden sonra 2022’de tüm motorlarını yeniden şekillendireceğini öğrenmiştik. Niro’nun dış yapısında büyük değişim olacağını düşünmüyorum. Belki çıkışına yakın Hibrit Niro’nun makyajıyla beraber farklı parçalara yer verilebilir.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın