Yatırım yapmaya başla!

Kia EV Araç Dünyasına Hazırladığı Yeni Konseptini Cenevre’ye Getiriyor!

Kia, en çok beklenen modeli XCeed'in yanına bir de tamamı elektrikli bir modelle İsviçre'ye geliyor.
Kia EV Araç Dünyasına Hazırladığı Yeni Konseptini Cenevre’ye Getiriyor!

Kia yeniliklerle dolu bir yıl geçireceğe benziyor. 2019 Cenevre Fuarı’na Hyundai model getirmezken, Kia en merak edilen modelini ve prototiplerini gösterecek. Gelen bu yeni Kia konsepti bizede sürpriz oldu. Koreli şirketin odaklanılan modeli bu aralar XCeed. Eğimli tavan çizgisinde, daha agresif gövde çizgileriyle detaylandırılacak XCeed’in hangi kısma hizmet edeceğini merak ediyorsanız, Ford’un Focus Active’i size örnek olabilir. Veya Alltrack!

Bazıları bu aracın 4×4 sistemine sahip olacağını düşünsede, Stonic ve Sportage gibi SUV modellere engel olmadan önden çekişli olacağını söyleyelim. İkinci bir atak olarak Kia, elektrikli bir araç prototipini fuar alanına getirecek. Araç hakkında fazla bir bilgi olmasa da üstündeki tasarımın hangi kısmı temsil ettiğini anlayabiliyoruz.

Teaser görüntüsünde ilginç bir yapıya bakıyoruz.

Kia’nın elektrikli aracında retro bir duruş olduğunu düşünüyoruz. Kaslı görüntüsünün arkaya doğru dört kapılı bir sedana dönüşeceği izlenimini verdi. Kia’nın Frankfurt’taki Avrupa tasarım merkezinde ortaya çıkartılan EV model, aydınlatma grubuyla farklılık yaratacak.

LED düzen, sanki bir kano küreğine benziyor. “Şirketin heyecan verici elektrifikasyon dünyasında ilerlemek isteğinin görsel bir uygulaması” gibi sözlerle tanımalayacağımız konseptte logo için de aydınlatmaya yer verilmiş.

Kia Motors Tasarım Başkan Yardımcısı Gregory Guillaume, “Otomotiv tasarımı kalbi yakalamak ve biraz daha uzun süre daha hızlı atmasını sağlamak. Bunun sadece araba elektrikli olduğu için değişmesi için hiçbir neden olmadığına inanıyoruz.” dedi.

Guillame, aracını anlatırken yüksek performansın ciddi şekilde sunulacağı bir otomobil olduğunun üzerine bastı. Sürerken açığa çıkan yüksek torktan dolayı saçlarımızın diken diken olacağını aktardı. Ufak bir ön bilgilendirmesini yaptığımız EV Kia detayları için Cenevre Fuarı’nın kapılarının açılmasını bekleyeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum