Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

2019 Jeep Wrangler ve Fiat Panda’nın Kaza Test Sonuçları Korkutucu!2019 Jeep Wrangler ve Fiat Panda’nın Kaza Test Sonuçları Korkutucu!

Bu yıl içerisinde 2019 model Jeep Wrangler’in incelemesini sizlerle yapmıştık. Amerikanların kült haline gelmiş 4×4’nün donanım seviyesinin iyi oranda güçlendirildiğini görmüştük. Çarpışma ilk olarak corner testi ile başlıyor. Sadece görünüme bakarsak, o kadar da abartılacak bir şey gözükmüyor.

Direkt ön çarpışmada tepki biraz ağır hasarlı oluyor. Yandan çarpışmada asıl korkunç durum ortaya çıkıyor. İç çekimlerde arkada oturan yolcu kısmında hava yastığı açılmadı. Çıkan yüzdelik sonuçlar da olayın gerçek yüzünü ortaya koyuyor.

Wrangler yetişkin %50, çoçuk koruma %69 ve yaya korumada %49’luk bir puanlama almış. Euro NCAP Genel Sekreteri Michiel van Ratingen,“2018’de otonom fren sistemi ve şerit yardımı olmaksızın satışa sunulan yepyeni bir otomobilin görülmesi gerçekten hayal kırıklığı yaratıyor.” dedi. Gerçekten de 2019 Wrangler hayal kırıklığı yarattı ve Euro NCap’tan sadece “1” puan alabildi.

FCA’nın felaketle sonuçlanan SUV modelinden sonra kompakt Panda modeline geçiyoruz. Fiat’ın hatırlarsanız, üretimi duran Punto modelinin çarpışma testleri “0” rakamıyla sonuçlanmıştı. Panda’ya geçtiğimizde, markada değişen bir şey olmadığını gördük. Güvenliksiz otomobil kategorisinin üst basmaklarına yerleşen Panda “SIFIR” puan alarak aşırı bir kötü sonuç getirdi.

Euro NCap tarafından yapılan testlerde farklı markaların sıkıntı yanlarını sizlere verelim. Yeni kasa yapısıyla çıkan BMW X5 doğru şekilde kullanılmadığı söyleniyor. 

Münih merkezli otomobil firmasının SUV’si, geçen sene test edildiğinde benzer bir problemi olan 5-Serisinin ayak izlerini takip ediyor, çünkü hava yastığı sürücü ayaklarına çok az koruma sağlıyor. 

Hyundai Santa Fe çarpışma testinde, panoramik bir tavana sahip araçlarda yerleştirme sırasında yırtılabilen yan perde hava yastıklarında bir sorun olduğunu görülmüş.

Euro NCAP tarafından test edilen diğer araçlar Audi Q3, Jaguar I-Pace, Peugeot 508 ve Volvo V60 / S60 idi. Hepsine beş yıldızlı güvenlik derecelendirmeleri verildi ve Euro NCap tarafından övgüler almış.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur