Yatırım yapmaya başla!

2019 Jackson Hole Konferansına Katılacak ve Katılmayacak İsimler Belli Oldu

Fed tarafından her yıl düzenlenen ve bugün gerçekleştirilecek olan Jackson Hole Toplantısı'na katılacak ve katılmayacak isimler açıklandı.
2019 Jackson Hole Konferansına Katılacak ve Katılmayacak İsimler Belli Oldu

Amerikan Merkez Bankası’nın (Fed) her yıl Jackson Hole’da düzenlediği sempozyum, dünya genelindeki farklı merkez bankalarının başkanlarını ağırlayacak. Bugün gerçekleştirilecek olan söz konusu bu toplantı büyük önem taşırken, Fed Başkanı Jerome Powell’ın burada kaydedeceği açıklamalar pür dikkat izlenecek.

Bu beklentiler uluslararası piyasalar üzerinde büyük etkiye sahip oldu ve bugün hisse senetlerinde ABD tahvilleriyle birlikte yükseliş meydana geldi. Dünyanın gelişen ve gelişmekte olan ülkelerinin merkez bankacılarını buluşturan dev zirveye kimlerin katılıp katılmayacağı ise oldukça merak ediliyor.

Amerika’nın Wyoming eyaletindeki Jackson Hole Vadisi’nde yapılacak söz konusu sempozyumda bu yıl bazı önemli isimlerin bulunmayacağı öğrenildi.

Bazı Önemli İsimler KatılmayacakEdinilen bilgiye göre güçlü politika şartlarıyla mücadele eden dünyanın en güçlü merkez bankasının başkanlarından ikisi, bugün yapılacak prestijli politika toplantısında yer almayacak. Burada bahsedilen iki isim Avrupa Merkez Bankası (AMB) Başkanı Mario Draghi ve Japonya Merkez Bankası (BOJ) Başkanı Haruhiko Kuroda’dan başkası değil.

İki önemli isim geçmiş yıllarda Kansas City Fed’in ev sahipliğindeki bu toplantıda zaman zaman yer aldı fakat bu yıl yapılacak olana katılmamayı seçtiler. Ayrıca söz konusu bu kritik buluşma, volatil finans piyasaları ile resesyon korkularının arttığı bir atmosferde yapılıyor olacak.

Bilindiği gibi Fed Başkanı Powell, sempozyumun resmi açılış konuşmasını yapacak ve tema “para politikasının zorlukları” olacak.

Fed Başkanı Powell Açılış Konuşması YapacakGörevinde sona yaklaşan İngiltere Merkez Bankası (BOE) Başkanı Mark Carney, öğle yemeğinde TSİ 22:00’de bazı açıklamalar kaydedecek. Trump’ın Fed guvernörü için aday gösterdiği isimlerden biri olan St Louis Fed araştırma direktörü Chris Waller da bu kritik toplantıya katılan isimlerden biri olacak.

Trump’ın bir diğer aday ismi olan Judy Shelton ise konferansta bulunmayacak. Bu iki isim de Washington’daki Fed Kurulu’ndaki boş kalan iki koltuğa aday değil. Wyoming eyalaletindeki Grand Teton Ulusal Parkı’nda düzenlenecek konferansa katılan diğer isimlerin kim olduğu açıklanırken AMB’nin üç icra kurulu üyesi olan Benoit Coeure, Sabine Lautenschlaeger ve Philip Lane’in orada olacağı öğrenildi.

Yine AMB’de ekonomiden sorumlu Genel Direktör Frank Smets orada bulunmakla birlikte toplantıda sunulacak bildirilerden biri için yapılacak görüşmede de tartışmacı olarak yer alacak. Kanada Merkez Bankası Başkanı Stephen Poloz, Avustralya Merkez Bankası Başkanı Philip Lowe ve Yeni Zelanda Merkez Bankası Başkanı Adrian Orr da bugün orada olacak.

2010-2014 yılları arasında Fed Başkanlığını üstlenen Janet Yellen de toplantıda bulunacak isimler arasında yer alıyor. Hong Kong Para Otoritesi CEO’su Norman Chan ile Norveç, Danimarka, Hollanda, Güney Afrika, Finlandiya ve Arjantin merkez bankalarının başkanları da orada görülecek. Ticaret savaşı durumunun ve küresel resesyon korkularının ele alınacağı bu buluşma, Powell’ın para politikası ipuçları vereceği beklentisiyle daha da önem kazanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum