Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

İngiltere Grand Prix Yarışında Ferrari ile Red Bull F1 Araçlarının Kaza Anlarıİngiltere Grand Prix Yarışında Ferrari ile Red Bull F1 Araçlarının Kaza Anları

Geçtiğimiz hafta herkes, İngiltere Grand Prix Silverston‘daki kazaya kilitlendi. Red Bull sürücüsü Max Verstappen ve Ferrari pilotu Charles Leclerc arasındaki müthiş kapışmanın sonucunda, iki adet kazalı F1 aracı gördük. 3. sırada seyreden Scuderia takım sürücüsü Sebastian Vettel’in ters hareketi sonucunda olay meydana geldi.

37. tura gelindiğinde Vettel, yanlış hesaplamalarla Red Bull’un arkasına düştü. 4 kez F1 şampiyonu olan Vettel, çarpışma ile beraber burun kısmından hasar aldı. Viraj dönüş planlamasını saniye zaman ölçümünde şaşıran pilotun, bu yüzden çarpışmaya neden olduğu söyleniyor.

Şampiyonun kazayı açıklamasında, “Açıkçası Stowe yolunda geçtim ve biraz genişledi, bu yüzden 15’ten daha iyi bir çıkış elde edebildim. Bakış açımdan içeride biraz ara veriyormuş gibi görünüyordu. Bu yüzden bunun için atak yapmak istedim. Fakat zamana kadar bu boşluk tekrar kapandı ve sonra çok geçildim. Sağa geri dönmeye çalıştım ama ondan ve kazadan kaçınmak için çok geçti.” dedi.

F1 yarışlarında kazalar, her saniye pilotların başına gelebilecek bir şey. Aşırı sürat ve milisaniyelik karar hataları ölümlere yol açan çarpışmalara neden olabiliyor. Sevinilecek kısım ise Red Bull ve Ferrari’den bir yaralanma durumu olmaması.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur