Yatırım yapmaya başla!

Nissan İkinci Nesil Juke’de Farklı Bir Metod İzleyecek!

Nissan'ın hareketli ve eğlenceli modeli Juke, yeni yapısı için hazırlanıyor. İşte detaylar...
Nissan İkinci Nesil Juke’de Farklı Bir Metod İzleyecek!

Nissan’ın zekice düşünülüp, tasarlanmış crossoverı Juke, üretiminde 8. yılını doldurmak üzere. Micra çizgilerini takip edilerek oluşturulan Juke’un artık yenilenme zamanı geldi. 2010 yılından bu zamana kadar hafif bir makyajla beraber, iç mekanında teknolojik eklemeler olmuştu.

Autocar‘ın haberine göre yeni nesil Nissan Juke’un diğer sınıf arkadaşlarına benzemeyeceği yazılmış. O halde gelecek kompakt crossover, markanın yeni stillerini üzerinde taşıyacağını anlıyoruz. Bakalım Juke hakkında başka nelerden bahsedilmiş.

Tasarımcı Alfonso Albaisa Juke’ye Farklı Şekiller Vereceğini Söyledi

Tasarımcı Alfonso Albaisa Juke'ye Farklı Şekiller Vereceğini SöylendiHatırladığımız kadarıyla Juke’nin son nesli daha önce gösterilmesi gerekiyordu. Normalde 2015 yılında tamamen makyajlanıp, 2017 yılında yeni duruşuyla lansmanın yapılacağı bildirilmişti. Ancak bu olmadı.

Avrupa ülkelerinde sağlanan başarıyla birlikte Juke, bir anda popüler olmuş ve insanlarca çok sevilmişti. Karoser olarak ne dar ne de geniş olan aile SUV’ları gibiydi.

Nissan ve Infiniti’nin iyi bir kaleme sahip olan tasarımcısı Alfonso Albaisa, zeka dolu konsept IMx‘e benzeyeceği yorumlarına da aldanmamamız gerektiğini söylüyor.

2. Nesil Juke Konsept XMotion’a Benzeyebilir!

2. Nesil Juke Konsept XMotion'a BenzeyebilirBu kısım tamamen bizim tahminlerimize dayanıyor. Ocak ayının sonlarına doğru gerçekleşen Detroit Otomobil Fuarı’na getirilen Xmotion,Juke’ye ilham kaynağı olabilir.

Farların ters C, Led formlu olacağını düşünmekteyiz. Albaisa ne kadar da benzemeyecek dese de en azından IMx’in sivri burun yapısından yararlanılabilir.

Nissan, ikinci Juke çıkartmasında daha dikkatli olması gerekiyor. Yine tasarımcısının dediği gibi ilk nesil yapılırken bir şey bilinmiyordu ve sadece o vardı! Şimdi ise üzerindeki sempatik yapının hangi derecede bozulacağı ve ne kadar sert görünüme geçeceği merak ediliyor.

Juke V Platformunda Renault Motorlarını Kullanacak

Juke V Platformunda Renault Motorlarını KullanacakRenault – Mitsubishi – Nissan‘ın kullanımda olan V platformu Juke’ye de ev sahipliği yapacak. Zira bunun devamında da kaput altına ortak kullanılan motorlar yerleştirilecek. Bunlardan ilki sizinde tahmin edeceğiniz gibi 1.5L DCi dizel olacak.

En çok Clio’da tanıdığımız ve Dacia’nın da kullandığı 0.9L Turbo ve 1.2L dört silindirli turbo üniteler de seçenekler arasında yer alacak.

Son nesil Juke’nin sonbahar aylarında tanıtılmasını bekliyoruz. Çünkü planlara göre crossoverın 2019 yılında üretimine start verilecek. Juke hakkındaki gelişmeler için takibi bırakmayın!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum