Yatırım yapmaya başla!

Hyundai, 2019 Santa Fe’de Dünyada İlk Olacak Bir Özelliğe Yer Veriyor!

Hyunda, ilk kez Çin'de kullanacağı "parmak izi okuyucu" özelliğinden bahsetti. İşte detaylar...
Hyundai, 2019 Santa Fe’de Dünyada İlk Olacak Bir Özelliğe Yer Veriyor!

Hyundai’de ilkler kervanına katıldı. Koreli şirket 2019’un ilk çeyreğinde Santa Fe SUV ile başlayacak parmak izi okuma teknolojisini müşterilerle buluşturma planları içerisinde. Lexus’ta yeni ES Serisi’nde dikiz aynlarını kameralı yaparak dünyada ilki gerçekleştirmişti. Görünümü sil baştan yeniden yapılan Santa Fe’nin resmi ilk fotoğrafları geldiğinde bizleri şaşırtmıştı.

SUV model için estetik, kararlı ve iddialı duruş tiplerinin tek bir yerde toplanması da olmuş diyebiliriz. Karoserindeki özel mühendislikle görüş açılarının yeni Sant Fe’de %40 daha iyi olduğu söylenmişti. Şimdi ise Hyundai ilk defa 4×4 modelinde başlatacağı harika özellikten bahsetti.

Koreli üretici araçlarında parmak izi devrimini başlatıyor.

Kia ile birlikte gittikçe büyüyen Hyundai, her alanda kendini göstermeyi biliyor. Konumuz olan “parmak izi okuyucusu” Santa Fe’nin kapılarını açabildiği gibi çalıştırmaya da yarayacak. Akıllı parmak izi teknolojisi sayesinde aracınız yanına gelerek parmağınızı kapı kolundaki sensöre değdirmeniz yeterli olacaktır.

Kokpite giriş yaptığınız zaman da arabayı çalıştırmak için yine parmak izi okuyucu özelliğine sahip noktaya dokunuyorsunuz. O kısım da standart “Engin Start”ın bulunduğu fiziksel tuş yerine alınmış. Özelliği kullanacak ilk model olan Sant Fe’nin gösterge panelinde de onaylandığına dair bir ibare de gösterilecek.

Sürücü tercihi bilgilerinin de alındığı parmak izi özelliği sayesinde ayarlamalar otomatik yapılacak.

Sensör sayesinde parmak iziyle birlikte araç içerisindeki koltuk ve direksiyon pozisyonları gibi kişisel ayarlarda kayıt altına alınacak. Hyundai, size araç içerisinde bir zahmetten daha kurtarmış oluyor.

İlk kez Çin’de kullanılacak özellikte güvenlik konusuna değinildi.

Şirket, sisteminin parmak ucunun çeşitli bölümlerindeki elektriksel seviyeleri kontrol ettiğini söyledi. Böylece sahteciliğe ve sahte parmak izlerine karşı tam koruma sağlandığı şeklinde açıklama yaptı. Filmlerde gördüğümüz gibi şeffaf bir madde ile kopyalanan parmak izleri Hyundai araçlarını çalıştırmayacak.

Koreli şirket dünyada ilk olarak kullanılacak parmak iziyle araca giriş ve çalıştırma özelliğinin geleneksel anahtarlardan 5 kat daha güvenli olduğunu söyledi.

Hyundai geliştirme başkanına göre sistem özelliği daha fazlasını içereceğini söylüyor.

Araştırma ve Geliştirme Başkanı Albert Biermann, “Gelecekte Hyundai Motors sıcaklık, direksiyon pozisyonu ve sürücünün tercihlerine göre şekillenecek diğer birçok özelliğin ayarlanmasına izin vermek için teknolojinin uygulamasını daha da genişletmeyi planlıyor.” dedi.

Eski yıllarda kurduğumuz hayallerden biri olan “parmak iziyle araca giriş ve çalıştırma” Hyundai sayesinde gerçek oluyor. 2018 yılında geleneksel dikiz aynalarını ortadan kaldıran Toyota’ya karşı Hyundai’de geleneksel anahtarları yok edeceğini açıklamış oldu. Sizce bu özellik mi daha güvenli olur yoksa klasik anahtarlar mı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum