Yatırım yapmaya başla!

Hyundai 2019 Yılında Full Elektrikli Kamyonunu Tanıtacak!

Hyundai'nin Nexo ve ix35'lerde yaptığı hidrojen + elektrik gücünü artık kamyonlarda kullanacak. İşte detaylar...
Hyundai 2019 Yılında Full Elektrikli Kamyonunu Tanıtacak!

Otomotiv, yatırımlarının artık büyük kısımlarını farklı yakıt tipli araçlara kaydırmaya başladı. Elbette bu da elektrik enerjisinin araçlar üzerinde kullanılması oluyor. Bunun haricinde Hyundai, hidrojen yakıtını da destekleyen şirketlerin başında gelmektedir.

Almanya Hannover IAA Ticari Araçlar Fuarı‘na getirilecek Koreli kamyon, üretim şekliyle bizlere gösterilecek. Bu yönde Alman otomobil şirketlerinin de girişimleri olmuştu. VW’nin yüksek meblağlı yatırım modellerinin içerisinde ticari elektrikli araçlar da vardı. Keza Mercedes’te yeni EV Sprinter’lar ile elektrikli araç sunumlarını yapmıştı.

Hyundai Elektrikli Kamyon Modelini Diğer Araç Teknolojileriyle Geliştirecek

Hyundai Elektrikli Kamyon Modelini Diğer Araç Teknolojilerinden GeliştirecekHyundai 2012 yılında ix35 SUV‘da hidrojen yakıt hücresini kullanmıştı. Bunu nasıl kullandığına baktığımızda; hidrojeni elektriğe çeviren bir likit pil kullanılmış. Emisyonuna baktığımızda sızacak hiçbir zehirli gaz yok. Ortamda yalnızca su buharı açığa çıkıyor! Aynısını 2018 yılında gösterdiği Nexo crossover aracında da görmüştük.

Hyundai’nin elektrikli kamyon tasarımına göz gezdirdiğimizde güncel modellerden alınan ön yüz hatlarına bakıyoruz.

Basit ve temiz bir tasarım olarak tabir edebiliriz. Geriye doğru verilen bir tavan, planla çizilmiş yan paneller ve aerodinamik parçalarla donatılmış.

Izgarası Hyundai’ye özel hidrojeni temsil ediyor. Dış görünüm olarak sağlam görünüşü ile birlikte Avrupa pazarının çevre dostu kamyonlarından olacak.

Hyundai EV Truck’un Motor Özellikleri Henüz Belli Değil

Hyundai EV Truck'un Motor Özellikleri Henüz Belli DeğilKonu hakkında henüz bir açıklama gelmemiş olsa da mantıklı tahmin örneklerinde kamyonun 670 beygir güç ve açığa çıkan 1.794 nm torkla geleceği söyleniyor. Aktarım organının bu şekilde gelmesi durumda ise 300 mil yani 482 km menzile sahip olabilecek.

Dünyamızı zehirleyen fosil yakıtlardan bu kadar hızlı vazgeçilmesi güzel bir şey. Buna ülkelerin teşviği ve şirketlerin çabuk hareket etmesi EV araçların ortaya çıkışında etkili oldu. Gelecek sene Hyundai, hidrojenden gücünü elektriğe dönüştürerek üreteceği kamyon modelini merakla bekliyor olacağız…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum