Yatırım yapmaya başla!

2019 Yılında Google Süper Spor Otomobil Aramalarında İlginç Sonuçlar Çıktı!

Veygo, her yıl hazırladığı Google araba marka ve model aramalarında, süper spor araba listesi çıkartılmış. İşte detaylar...
2019 Yılında Google Süper Spor Otomobil Aramalarında İlginç Sonuçlar Çıktı!

Yılın belirli dönemlerinde Google üzerinden hangi araba markaları, hangi modeller daha çok arandığı belirlenir. Kategori halinde yapılan çalışmalarda, dünyada insanlar hangi marka ve modellerine meraklıymış onlar tespit edilir. Geçtiğimiz senelerde yapılan araştırmalarda dünyaca ünlü otomobil markaları için bir sıralama yapılmıştı.

Birinci sırada Ford, ikinci sırada Lexus, üçüncü sırada Kia, Toyota, Honda… şeklinde devam ediyordu. Ford’u ilk sıraya koyan ise F-150 kamyonetiydi. Şimdi ise süper spor araba klasmanında hangi modelin en çok arama çerçevesine yazıldığına bakacağız. Sonuçlara çok şaşıracaksınız.

Veygo‘nun ele aldığı araştırmada Audi R8 birinci sırada.

Son 10 yıl içerisinde piyasa sürülen süper spor araba modellerine bakan ve tüm isimleri bir anahtar kelime keşif aracıyla izleyen Veygo, 169 ülkenin 95’inden fazlasında Audi R8 aratıldığını tespit etmiş. Burası gerçekten garip. Audi Sport, V10 motorunun emeklerine karşı Decennium serisiyle taçlandırmıştı. Audi’nin 5.2L motorlu aracına ilişkin 939.870 sonuç çıkmış.

Aslında en çok araması olacağını düşündüğümüz Bugatti Chiron, ikinci sırada yer alıyor.

Kainatın en hızlı kara taşıtına 701.140 kişi arama yapmış. 1.500 beygirlik yıldırımın ekip arkadaşı Veyron, 443.410 arama hacmine ulaşmış. Ancak Veyron 4. sırada. Ondan önce F-35 saldırı uçağının gövdesini alan Aventador, 562.770 sonucuyla 3. sırada yer alıyor.

Listenin devamında da ilginç sonuçlar çıkmış.

5. sırada yine Lambo üyesi olan Huracan 384,270 ile yerini almış. Sonra yine İtalyan temsilcinin saldırı silahı Veneno 371.570’le arkadan geliyor. McLaren 675LT 368.810, Ford GT 313.380 ve Ferrari 458 2.568 kişi tarafından Google’den aratılmış.

Veygo hiper araçların yanında alt spor araba klasmanında da isimler vermiş.

Analizlere 46. noktada devam edilerek Nissan 370Z ve Toyota GT86, çok aranan spor arabalar arasında. Listede Porsche 911’i ararken de 718 Boxster ve 918 Spyder çıkıyor.

Yeni, Google süper spor ve hiper araba aramalarından Audi R8’in çıkması biraz şaşırttı. Chiron ve Veneno gibi hayallerin ötesindeki araçların sıralaması normal yerinde. Ankete göre ikinci şaşırtıcı durumda Nissan’ın 370Z, Toyota’nın GT86 tek kapılarının çok aratılması.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum