Yatırım yapmaya başla!

GM’nin Çin Pazarına Götüreceği Yeni EV Aracı Yine Mikro Ölçülerde!

Çinli en küçük elektrikli otomobil E100'e kardeş geliyor. İşte detaylar...
GM’nin Çin Pazarına Götüreceği Yeni EV Aracı Yine Mikro Ölçülerde!

GM’nin kendi pazarına göre bile küçük olan Chevy Bolt‘tan sonra daha mini otomobil projelerine girişmişti. Sıkışık dünya trafiğine karşı önlemlerin başında gelmese de dar hacimli otomobiller günlük yaşantımızda rahat ettireceğini umuyoruz. GM’nin SAIC ve Wuling gibi Çinli ortaklarıyla başlattığı en küçük yapı birimi E100 EV‘nin devamı olarak sunulacak E200 gösterildi.

E200’ün hangi kısımlarda E100’den üstünlükleri olduğunu açıkçası söylemek için biraz erken. GM – SAIC ortaklığında, tamamı elektrikli şehir içi araç üretiminde en büyük pazarlarından biri olan Çin’e gerçekten yatırımlar bir seviye daha yükseltilmiş.

ABD – Çin ticari savaşındaki son durumlar yorumlana dursun, otomotiv hız kaybetmeden üretime devam ediyor.

GM’nin yeni mikro aracı, E100’ün devamı niteliğinde. Vücut ölçülerinde E200’ün daha küçük olacağını düşünmüyoruz. Çünkü aracın karoseri biraz daha daraltılırsa pilleri koyacak yer kalmayabilir.

Smart mantığının yıllar sonra elektrikle ele alındığı proje olan Baojun E100 ve şimdi de E200, temiz dünya projesi için oldukça ideal!

E100’ün teknik verilerinden yeni çıkacak aracın özellik tahminlerini yapabiliriz.

Hafızamızı biraz tazeleyecek olursak Baojun’na 29 kW’lık, 110 nm tork üreten bir elektrikli motor takılmıştı. E100 bu kapasite de 100 km/h sürat yapabiliyordu.

İlk çıkışında menzil rakamları 155 km’yi gösterse de ilerleyen zamanlarda bu 200‘e kadar yükseltilmişti. Aldığımız duyumları ve tahminlerimizi birleştirdiğimizde E200’ün 270 km menzile sahip olabileceğini düşünüyoruz.

Yeni mini seri, eksinden daha teknolojik ögelere sahip olabilir.

Temel özelliklere ek olarak kabin içerisindeki dijital unsurlar E200’de biraz daha çoğaltılabilir. Öte yandan Wi-Fi internet bağlantısı, anahtarsız giriş, elektrikli camlar, navigasyon ve gerekli güvenlik paketleri olacaktır.

6 bin dolarlık fiyatla satılan E100, çıkalı bir sene olmasına rağmen 22.000 adet satılmış. Aynı performansı E200’de görebiliriz. Hatta daha fazlasını! Yeni Baojun E200’den farklı haberler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum