Yatırım yapmaya başla!

2019 Ford Focus Hakkında Çıkan Önemli Detaylar!

Ford'un başarılı modeli ve çıkışından itibaren segmentinde iyi grafikler çizen Focus'un, 2019 yılı için hazırlanan ilk görsellerini yakaladık. İşte detaylar...
2019 Ford Focus Hakkında Çıkan Önemli Detaylar!

Ford’un kompakt otomobil alanında yarıştırdığı Focus modeli, 2019 yılı için hazırlanıyor. İlk nesil Focus’lar 1999 yılında çıkış yapmıştı. İhracatı olan diğer ülkelere Ford Lazer ve yakından tanıdığımız isim olan Ford Escort olarak gönderimleri yapılmıştır.

2008 yılında geçirdiği makyajın ardından 2011 yılında 3. jenerasyona geçmiş ve şu anda 4. neslin hazırlıkları yapılıyor. Orta alt segmente ki yükselişi, Toyota ve Renault’un fazlasıyla dikkatini çekmişti. Şimdi, ulaştığımız bilgiler doğrultusunda sizlere Focus’un yeni kasası hakkında çıkan ufak detaylarından söz edeceğiz.

Focus’un yapısal olarak ızgara ve far yapısında değişime gidileceğini gözlemledik. Çıkışının bu şekilde olduğunu varsayarsak makyaj geçirdiğini söylemek daha doğru olur.

Gelen bilgilere göre Focus’un üretim platformu değişmiş ve buna bağlı olarak gövde uzunluğu,
aks mesafesi ve ağırlıkta ciddi tasarruf sağlanmış.

Yapısal olarak büyümesi ve hafif olması, mukavemeti yüksek çelik ve alüminyum gibi maddelerin kullanılmış olduğu mantığı ağır basıyor.

Gördüğümüz kadarıyla Focus’un iç mekanı bizleri daha teknolojik karşılayacak. Multimedya ekran yapısının üste ve ayrı konumlandırılmasıyla biraz yukarıya taşınmış oluyor.

Tahminlerimizi devreye sokarsak yeni Focus’un iç yapısı yeni Fiesta’nın biraz geniş versiyonu olarak çıkacaktır.

Motor kısmında ise Focus sedan, wagon ve hathback’lere verilecek 1.0L ile 1.5L Ecoboost’ların görev yapması ağır basıyor.

Planlarda bir değişiklik olmadığı takdirde ise Ford’un son teknoloji motoru su enjeksiyonlu turbo ünitelerde Focus’un çıkışına yetiştirilebilir!

4. nesil Focus’un uzayan gövde yapısı ile Megan ve Corolla gibi markasının önde gelen orta model rekabetine iyi hazırlanmış olacaktır. Gördüğümüz fotoğrafların sızan çizimler veya birileri tarafından hayal edilerek yapılmış olsa da güncel yapısının biraz korunduğunu düşünüyoruz.

Farların Led aydınlatma biçimleri değiştirilip, ızgarasında ve tamponuna sadece biraz detay katıldığı hissiyatı verdi. Tabi en nihayetinde 2018 yılında yapılacak ilk gösterimine kadar beklenecek. O zaman Focus’un tam olarak nasıl çıkacağı belli olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum