Yatırım yapmaya başla!

Devlerin Farklı Bedende Buluşması: “Ford F-150 Pick-up – Harley Davidson”

Motosiklet dünyasının en saygın markalarından Harley Davidson'un Ford işbirliği ile üretilen F-150'sine hayran kalacaksınız.
Devlerin Farklı Bedende Buluşması: “Ford F-150 Pick-up – Harley Davidson”

Bu iş birliği tam 18 yıldır devam ediyor! Kamyonetlerin lordu Ford F-150 ile motosikletlerin duayeni Harley Davisson, karşımıza iki tekerlek ile dört tekerliğin inanılmaz karışımıyla çıkıyor. Özel baskı bu eserler, 2000 yılında F-150 üzerinden başlandı. Karoser ve mekaniğin kamyonete verilip, rozetleme işlemelerinin motosikletin yaptığı tarz bir çalışmayı görüyoruz.

Motosiklet üreticisi Harley Davidson, F-150’nin ortaya çıkartılması için Toskana Motors Şirketi’nden yardım almış. Araç kısmı her zaman olduğu gibi Ford’un F-150 kamyonetinden alınırken, imaj çalışmaları için Harley’in Fat Boy motosikletinden ilham alınmış. Hızlıca bu hayranlık duyacağınız çalışmanın detaylarına geçelim.

Harley’li F-150 çok havalı!

Toskana işe ızgarayla başlamış. Normalinden farklı olarak, panjurun farlara yakın olan kısımlarında değişim söz konusu. İç kısımlara da turuncu rengin verilmesiyle belirginlik oranı artırılmış.

Farklı bir bedene geçirilen Fat Boy’un devamında daha güzel şeyler yapılmış.

İri kamyonetin çamurluk solungaçlarına Harley rozetleri takılmış.

Harley Edition F-150, Amerikan motosiklet üreticisinin 115. yıldönümüne fazlasıyla iyi diyebileceğimiz bir hediye olmuş.

Lastik kısımlarında büyük seçim uygulanarak 35’lik 22 inç devasa jantlar takılmış.

Lastiklerin beraberinde süspansiyon sistemi de değişimden nasibini almış.

Harley Edition F-150’nin standart süspansiyonu yerine BDS‘nin ki kullanılmış. Ek olarak FOX şok önleyici havalı teçhizata yer verilmiş.

Tüm renklerinde arka kısımda yapılan çalışmalar aynı.

Bagaj kısmı güzel duran bir kapakla örtülmüş. Standart F-150’nin bagaj kapağında sanırız büyük bir Ford logosu bulunuyor. Özel seride burası da değişikliğe uğramış ve kabartmalı harflerle “Harley Davidson” yazılmış.

Heyecan verici kısımlardan birisi de egzozlar olmuş.

Tampon kısmında fazla değişikliğe gitmeden alt kısımlarına özel hazırlanmış çift çıkış egzozlarla çalışmalar dış kısımda bitirilmiş.

Harley iç mekanda Ford’a ait bir şey bırakmamış.

Ford F-150 ile iyi bir dost olan Harley Davidson’ın özel kamyonetinin kokpitinde yine turuncu rengin yer yer kullanıldığını görüyoruz.

Konforlu deri koltukların dikiş rengi turuncu tercih edilmiş ve üst kısma metal Harley Davidson logosu takılmış.

Ford’un neredeyse bir insanın oturabileceği kadar geniş olan kolçak kısmı da farklılaştırılmış.

Kapı eşiklerine ve zemin paspaslarına yine logolar verilmiş. Araçlardan birisi Milwaukee Wisconsin’deki Harley Davidson Müzesi‘nde sergileniyor.

Tuscany Motors Company’e “bu serinin satışı olacak mı” soruları sıkça sorulmaya başlanmış. Aldığımız bilgilere göre şirket Harley Edition F-150’yi isteyen özel müşterilerine yapabilecek. Ford’un en havalı F-150’si bizce bu Harley Edition’u, sizce?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum