Yatırım yapmaya başla!

2019 Ford Edge Cenevre’ye Geliyor!

Ford'un lüks segment SUV'u Edge, 2019 kasa yılı hazırlıklarında makyajlı haliyle kendini gösterdi. İşte yenilenen Edge 4x4!
2019 Ford Edge Cenevre’ye Geliyor!

Ford’un en başlarda Amerika pazarı için ortaya çıkardığı ve Amiral üst sınıf 4×4 modellerini saymaksak gayet lüks olan Edge’nin, 2. neslin makyajlanmış halini görüyoruz. 1. jenerasyonu 2007‘de yollara çıkartılan Edge’nin önceden detaylı incelemesini sizler için yapmıştık. Ford’un “teknolojik açıdan en gelişmiş SUV” olarak nitelendirdiği lüks 4×4 için farkedilir hazırlıklar yapılmış. Güncelleme ile gelen görünüm farklılıkları belli oluyor. Güçlü rakipleri arasında olan yeni kasa Pathfinder‘da biliyoruz ki bu sene itibariyle yenilenmişti.

Duruş biçimi kısmına girdiğimiz zaman Ford’un araçlarına enjekte ettiği yüz hatlarına artık alışmaya başladık. 2020 Ranger Raptor’un Off Road karakteriden de buna örnek verebiliriz. Opsiyon seçenekleri için yapılan çalışmalar dikkat çekerken, ST Line paketlerle ufak agresif dokunuşlara izin verilmiş.

Ön kısımdaki hissiyatın eskisine göre daha havalı hale getirildiğini görüyoruz.

Farlar yeniden elden geçirilerek yeni stil Ledler eklenmiş.

Eskisinin düz yapılı ızgarası daha oval, petekli ve dar formlu düşünülmüş.

Tamponun klasik yapılı sis farı çevresi, siyah ve krom parçalarla süslenerek daha iyi olmuş diyebiliriz.

Sanırım ST Line geçişi ile jantlar siyah ve 20″ boyutlarında olacak.

İç kısımda öyle göze çarpan bir değişim yok.

Ses kalitesine yönelik çalışmalarda B&O premium kalitede müzik tesisatının eklendiğini gördük.

Yardımcı güvenlik asistanlarına Stop and Go adaptif hız sabitleme, şerit merkezinde tutma ve ikincil çarpışma sistemleri yeni Avrupa standartlarıda.

Ford’un Edge için 2.0L hacminde EcoBlue tabanlı bi-turbo dizel kaput altında göreve getirilmiş. 238 beygir üreten EcoBlue, 8 ileri otomatik şanzımanla aktarımları yapılacak.

Daha sakin sürücüler için de geliştirilen seçenekte 150 hp – 190 hp güçlerinde 2.0L motoru tercih edilebilecek. 8 Mart günü kapılarını açacak olan Cenevre Fuarı’nda eklenen son donanım paket ve özelliklerini sizlere aktaracağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum