Yatırım yapmaya başla!

2019 DS3 Crossback’in Patent Resimleri Sızdırıldı!

PSA'nın lüks klasmanını temsil etmek için Citroen'den ayrılan DS, yeni kompakt 3 Crossback modelinin patent resimlerini gösterdi!
2019 DS3 Crossback’in Patent Resimleri Sızdırıldı!

Citroen’den ayrılarak lüks klasman işlerini üstlenen DS markası ilk olarak kendini 7 Crossover modeli ile göstermişti. PSA’nın farklı bir dalında görev alacak marka, araçlarını olabildiğince lüks ve performans odaklı çıkartacak. O yüzden bizler DS harekatını Alman saldırışı olarak nitelendiriyoruz.

Bazı tasarım stüdyolarının çizdikleri ile karşılaştırıldığında, patent resimleri DS3 Crossback’in kesin üretim hali gibi duruyor. CMP platformunda üretime alınacak DS3’ün nasıl olacağı konusundaki en önemli haberlerden birisi de tamamı elektrikli versiyonun da düşünülüyor olması!
DS3 Crossback’in ön kısım parçaları kavisli düşünülmüş.

Jaguar far tipini andıran aydınlatma grubuna tampon köşelerinden aşağıya doğru verilen Ledleri görüyoruz.

Abisi DS7’yi andırıyor.

İki aracın benzer kısımları aslında ızgaradan ibaret. Diğer ayrıntılar DS3’e özgün olmuş.

DS3’ü profil kısmında incelediğimizde ise ilginç şeyler görüyoruz.

Patent resimlerinin yan kısımda; çamurluk kemerleri ve değişik cam uygulaması dikkat çekiyor. Arka cam ile ön cam arasındaki direk kısmına uzanan parça, DS3 Crossback’in Citroen’den gelen bir açılmayan arka cama işaret ediyor. Markanın farklı olma çırpınışları cam konusunda biraz tepki alabilir!

DS’in küçük crossoverı arkadan daha büyük bir araç gibi duruyor.

Stop far stillerine baktığımızda genel olarak bizlere Porsche‘yi hatırlatıyor. Biraz da dizel + hibrit kavramlı motoruyla beklediğimiz yeni Kia Sportage‘yi andırıyor.

DS, 3 Crossback için farklı konseptte bir iç mekan hazırlayacak.

Gördüğünüz her hangi bir aracın DS markası mı olduğunu iç kısımdan rahatlıkla anlayabilirsiniz. Özellikle orta konsolda elmas desen formları hakimdir. Üst kısma orta konumlu tablet şeklinde bilgi – eğlence sistemi koyulmuş.

Tasarım patenti alınan DS3 Crossback, Audi Q2 ve Mini Countryman karşısına çıkacak kadar iddialı geleceğe benziyor. Sıkıştırılmış bir DS7 tadında olacağı kesin ve donanım seviyesinde de rakiplerine üstünlük kuracağını düşünüyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum