Yatırım yapmaya başla!

2019 Dodge Challenger SRT Hellcat 70’lerin Modasından İlham Almış!

Mustang ve Camaro ile yapılan bitmek bilmeyen yarışın en sağlam üyesi Challenger SRT Hellcat'in retro parçalarla teaserı gösterildi!
2019 Dodge Challenger SRT Hellcat 70’lerin Modasından İlham Almış!

Challanger, firmasındaki öneminden ziyade onu satın alanların gözlerinde daha farklı bir modeldir. 48 yıl önce başladığı maratona, sesleri ile kan dolaşımını hızlandıran V8’lerle çıkış yapmıştı. Drag pistlerinin kahramanı artık Amerika dışında da ikon olmuş, en iyi Challenger’a sahip olma yarışları başlamıştı. Sonradan kıtalar ve bölgeler üzerine seriler çıkartıldı ve onlarda kendi aralarında spesifikleştirildi. 2. neslini hızlı atlayan ve hiç önemsenmeyen bir karoserle çıkışından sonra asıl bomba 3. jenerasyonda oldu.

Bu sefer Challanger gerçek kas yapısını göstermişti ve Hellcat ekiyle beraber olayın daha çılgın bir hal alması sağlanmıştı. SRT’nin Hellcat çalışmaları 2015 yılında başlatılmış ve Demon ile dünyanın en hızlı kalkış yapabilen aracına dönüştürülmüştü. Şimdi ise yeni Challenger SRT Hellcat’in yeni yapısında retro hareketler görüyoruz.

Dodge biraz burdan biraz ordan çalışmalarıyla bizlere yeni aracını gösterdi.

Teaserda gördüğümüz kadarıyla kaput kısımdan itibaren 70’lere dönüş başlamış. DNA çevrimlerinin isabetli verilen şekilleriyle Hellcat’in 2019 yılına yapılan yorumları ufak bir resimde bile göz alıcı olabiliyor. Gösterilen iki kare resimde dikkatler kaputuna doğru kayıyor. Çünkü olay ayrı iki açıklıkla ele alınmış.

Bu şu demek oluyor; zamanın Ford Mustang GT’leri ve Camoro’ların tek zorlayıcı unsuru olan Hellcat’e eski zaman aşısı yapılmış. Motor hava giriş yerleri iki büyük açıklıktan oluşacak. Buda süperşajlı motorun birincisi daha fazla güçle beraber soğuk havaya ihtiyaç duyması ya da bazı şeyleri unutmama mücadelesi!

Aldığımız bilgilere göre 6.2L HEMI‘nin aynı şekilde V8’le görevine devam edeceği, güç oranlarının da yine 707 beygir olacağı söyleniyor. Yalnız çıkışına yakın zamanlarda Dodge’den en azından beygir konusunda beklemediğimiz bir çıkış gelebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum