Yatırım yapmaya başla!

Cupra Markası Altındaki İlk Model Olan “Ibiza”nın Görselleri Sızdırıldı!

Seat'ın eski performans birimi olan Cupra'nın ilk marka modeli Ibiza fuar öncesi yakalandı. İşte detaylar...
Cupra Markası Altındaki İlk Model Olan “Ibiza”nın Görselleri Sızdırıldı!

Her sene oluğu gibi bu yılda Cenevre Otomobil Fuarı ağızları açık bırakacak konsept ve markaların yeni modelleriyle dolup taşacak. Şaşırtıcı ve hedef odaklı modelleri fazlasıyla göreceğimiz fuar alanında Barselona sokaklarına konsept model indiren Renault‘ta hızlı giriş yapacak. Görselleri sızdırılan otomobili normalde zaten biliyorsunuz.

Seat’ın 1984 yılında beri üretimde tutulan küçük kompakt arabası bu sefer başka bir marka altında güç gösterisine hazırlandı. Seat’tan ayrılarak kendi özerkliğine kavuşan Cupra, görevi açısından aynı uygulamalara devam edecek. Yani performans arabaları geliştirilip, üretecek. 2019 model yılı olarak tasarlanan Ibiza, Cupra markasının çatısı altında imal edilen ilk model olarak da tarihe geçecek.

Sızan fotoğraflarda dış kısımda yapısal olarak Seat bünyesindekinden bir farkı yok.

2019 Cupra Ibiza Görselleri

Fuarın açılmasını beklemeden görme şansı bulduğumuz Ibiza Cupra, yeni stil, farı çevreleyen Led aydınlatmalarla beliriyor. Geniş aralıklı ızgarasının üstünde markanın kendi logosu kullanılmış. Tampon ise ufak krom ayrıntılarla hava akışı yüksek stillerde ele alınmış.

Arka kısımda yenilenen Ibiza haricinde ekstra bir eklenti göremedik.

2019 Cupra Ibiza Görselleri Arka Görünüm

Göremediğimizden kasıt resimlerde alt kısımların belli olmayışı. Cenevre’de daha farklı olabilir. Stop far kısımları son nesil Ibiza ile aynı.

Jant boyut ve tipleri opsiyona göre değişkenlik gösterebilir.

2019 Cupra Ibiza Görselleri Jantları

Yani gördüğümüz 5 kollu kombin renkli tahmini 17″ olan bir jant grubu. Bunun haricinde Cupra’nın mutlaka farklı stillerde jant seçenekleri vardır.

İç mekan yapısında da Cupra imzalı parçalar var.

2019 Cupra Ibiza Görselleri Kokpit

Yine kokpit kısmı da parçaların yerleşimi olarak standart Ibiza ile aynı. Farkları direksiyonda artık farklı bir markanın logosunun oluşu ve kaplamaların karbon fiber yapıda olması dikkatleri çekiyor.

Koltuk ve direksiyon kısımlarında kalite seviyesi kendini belli ediyor.

2019 Cupra Ibiza Görselleri Alcantra Döşeme

Eğer ki yanılmıyorsam Alcantra seçeneğine ağırlık vermişler. Direksiyon, koltuklar, kapı malzemeleri ve vites topuzuna kadar hissiyatı güzel ve kaliteli olan malzeme ile düşünülmüş.

Motor bakımından Cupra Ibiza, kendi alanında boyundan büyük işler yapacaktır.

2019 Cupra Ibiza Görselleri Motoru

Yapacaktır dememizin sebebi 2.0L hacimli bir motorun Cupra Ibiza’nın kompak yapısı altında yerleştirilecek olması. Üretceği 200 hp güçle beraberinde 320 nm tork sağlayacak.

Polo GTI ile aynı yapıya sahip olan Cupra Ibiza’nın tahmini olarak 6.5- 6.7 saniye sürelerde kalkış yapması bekleniyor. Top speed rakamlarında da ibre 237‘yi gösteriyor ve gayet iyi! Sizlere Cenevre Otomobil Fuarı’nın açılmasıyla Cupra Ibiza hakkında daha detaylı bilgileri sunacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum