Yatırım yapmaya başla!

2019 Chevrolet Silverado’nun Ford ve Toyota’ya Bir Cevabı Var!

Chevrolet'in taşımacılıktan çok, zevk aracı haline dönüşen pick-up modeli Silverado, 2019 yılı için yeni maskesini takıyor. İşte detaylar...
2019 Chevrolet Silverado’nun Ford ve Toyota’ya Bir Cevabı Var!

General Motors altında oldukça şekil işlere imzalar atan Chevrolet, kaslı pick-upı Silverado‘ya gen değişikliğine gidiyor. Aynı zamanda bu kamyonet modeli GMC adı altında Sierra olarda piyasaya satılmaktadır. Yani Silverado ve Sierra bir nevi kuzen. 1998 yılında 1. jenerasyonuyla yollara teker basan bu pick-up, son jenerasyonu için 2019 yılına gün verildi.

Amerikan kamyonetler içerisinde hizmetleriyle insanların vazgeçilmesi olan Silverado, yeni yapı mantığını bazı parçaları küçültüp, bazılarını ise büyültme adı altında yerleştirmiş. Karizma düzeyinden bir önceki kasaya göre kaybettiği bir durum söz konusu değil. Aksine sınıfında en çok sürtüşme yaşadığı istikrarlı kamyonet modeli Ford F-150 yanına biraz daha derli toplu gelecek.

Yeni Silverado, çift katlı far sistemini daha kavisli ve şık bir Led aydınlatma verilmiş.

Eskisinin ağır ve kararlı karoser yapısına ekstra olarak değişik bir ruh daha eklenmiş. Yatay cam profili, Silverado’nun ortadan şişkin kaputuyla mükemmel duruyor.

Kamyonet modellerde değişmeyen yan görünüm, aynı şekilde büyük aynalar ve kısıtlı oturma sağlayan arka kısım!

Genelde BF Googrich tarzı lastiklerin yakıştığı Silverado‘nun taşımacıklıktan çok asıl amacı zevk için yapılan off roadlar olacaktır.

Arka kısımda da gözle görülür değişiklikler var.

En baştan far yapısı değiştirilmiş. Köşelerden dik inen stoplar yerini içe doğru kavis alan daha şekillisine bırakmış. Tamponun şundaki görünümü sağlam bir demir edasında da olsa da krom uçlu çift çıkış egzozu havayı değiştiriyor.

Silverado’nun aslında karakter olarak değişmediğini şimdi yazacaklarımızdan anlayabilirsiniz. Bu tip araçlarda ve özellikle Amerika pazarının olsa da olur olmasa da mantığında gittiği ekstra özellikler Silverado’da olmayacağı söyleniyor.

İstenilen ancak koyulmayan özellikler arasında; oldukça eksik kalınan güvenlik paketleri ve iç mekanda kokpitin dijital olmayan cinsten devam edileceği konuşuluyor. Aslında Chevrolet’in yerinde olsam pick-up sınıfının premium defterini açan Mercedes X-Class‘ın azda olsa tahtını zorlardım!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum