Yatırım yapmaya başla!

2019 Corvette ZR1 “Hennessey” Eşliğinde Uçak Moduna Geçiriliyor!

Amerika'nın hız ve güçlere doymayan firması Hennessey, yine rüya bir spor otomobili standartlarının dışına çıkardı. İşte Hennessey Corvette ZR1
2019 Corvette ZR1 “Hennessey” Eşliğinde Uçak Moduna Geçiriliyor!

Bir araba üzerinde oluşturduğu güçlerle kendini fazlasıyla kanıtlayan Amerikan Hennessey, tecrübelerini şimdi de farklı paketler arasında 2019 Yeni Chevrolet Corvette‘ye aktarıyor. En son SEMA Show’da gösterdiği Ford Raptor 6×6 VelociRaptor‘dan sonra işlerini fazla sorgulamamaya başlamıştık. Firmanın iddiaları büyük.

Bu zamana kadar ortaya attığı projelerde ve otomobillerde gösterdiği performans rakamlarının daha ufak olanını görmedik. Şirket yapısı gereği hangi gücü hangi arabadan alacağını çok iyi biliyor. Dünyanın en hızlı arabası Venom F5‘i göstererek somut kanıtını göstermişti. Şimdi garajına aldığı ise motor gürültüsüyle geniş bir alanı inletebilecek bir spor araba olan Chevrolet ZR1!

Birileri her zaman için firmanın standart güçleriyle tatmin olmaz.

Hennessey Chevrolet Corvette ZR1 Kasa Yapısı

Mesela ZR1’de tatmin olunmayan; 6.2L V8, 755 hp gücü ve 968 nm tork değerli bir motoru var!

Hennessey Chevrolet Corvette ZR1 Ön Splitler

Olayı uç noktalarda yaşayan insanların sesi olan Hennessey’in ZR1 planlarını görünce şaşırmaktan öte oldum.

Hennessey Chevrolet Corvette ZR1 Far ve Burun Yapısı

Hennessey geliştirme işine HPE ismini vermiş.

Hennessey Chevrolet Corvette ZR1 HSE Proje

Birinci seçenekte motor gücü 850 beygire çıkartılıyor ve kalkış süresi 2.6 sn oluyor.

Hennessey Chevrolet Corvette ZR1 Motor Ünitesi

Seçeneklerin ikincisi olan HPE1000’de belli olduğu gibi güç 1000 beygir, tork 1310 nm ve kalkış süresi 2.5 saniye olacak.

Hennessey Chevrolet Corvette ZR1 HSE Motor Ünitesi

Paketin en çılgını ise HPE1200! Biraz nefes aldıktan sonra 1200’e çıkan güç ile beraber üretilen 1445 nm tork, ZR1’i 2.2 saniyede 100’e çıkartacak.

Hennessey Chevrolet Corvette ZR1 HSE soN Sürat

Zaten olayın ciddiyetini ve baş döndürücü kısmını HSE1200’de yaşadık. 3300 beygirlik Nissan GT-R kadar olmasa da yarı güçlerde gösterdiği rakamlar bence tatmin edici. Uzman olduğu fazla güç takviyesi oranlarında Hennessey’in yine eli açık olduğunu hissettirdi.

Hennessey’in Cadillac CTS-V çalışmasına buradan baklamızı tavsiye ediyorum! Tuning firmasının sistemi zirve işler konusunda yaptıkları gerçekten söz bırakmıyor. Hennessey elinden geçen her bir araba modelleri kendi firmalarını kıskandıracak kadar sağlam oluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum